עיפרון הוצא מרגלו של ילד בן 10

עיפרון באורך 7 סנטימטרים הוצא בבית החולים 'אסותא-אשדוד' מרגלו של ילד בן 10 שהתלונן בביתו במשך שבוע על כאבים.

ידידיה בן אור , י"ג בתשרי תשפ"א

הילד קיריל עם העיפרון שהוצא מרגלו
הילד קיריל עם העיפרון שהוצא מרגלו
צילום: דוברות אסותא אשדוד

קירל אלאבוגין בן העשר הגיע אתמול (רביעי) לבית החולים 'אסותא-אשדוד' כאשר הוא מתלונן על כאבים ברגלו.

עם הגעתו הוא הופנה למיון ילדים, שם פגש אותו ד"ר עידו ולניץ. מבירור המקרה עלה כי לפני שבוע קירל שיחק בחדרו, קפץ על מיטתו והרגיש כאב חד בברך ימין כאשר עיפרון שבור נמצא בסמוך.

הוריו של קירל פנו לטיפול בקהילה, שם נשלח בין היתר לבצע צילום רנטגן שלדברי ההורים פוענח כתקין וקירל נשלח חזרה לביתו עם הנחיות לטיפול מקומי בפצע בלבד.

ד"ר עידו ולניץ החליט בו במקום לשלוח את הילד לצילום רנטגן נוסף, בו נמצא כי חפץ זר, עיפרון באורך 7 סנטימטרים, חדר לרגל באזור הברך הימנית.

קירל אושפז להמשך טיפול שכלל ניתוח במחלקה אורתופדית ילדים של בית החולים, בהובלתם של ד"ר רון למדן מנהל המחלקה, וד"ר רונן סבר מאורתופדית ילדים. הניתוח עבר בהצלחה, העיפרון הוצא וקירל צפוי להשתחרר לביתו עוד היום.

לדברי ד"ר רון למדן: "מדובר במטופל שסבל במשך שבוע מחפץ זר שחדר לרגלו הימנית ולא זוהה בבדיקה בקהילה טרם הגעתו לבית החולים. עם הגעתו זיהינו בביה"ח את הבעיה וקירל הוכנס לניתוח שהוכתר בהצלחה. זו ההזדמנות לבקש מההורים, דווקא בעת הזו כאשר הילדים אינם במסגרות, נדרשת השגחת יתר על הילדים ומעשיהם בנוסף, כאשר הילד מתלונן ולא מרפה, גשו לבית החולים, אנחנו כאן. תמיד".

העיפרון שנשלף מהרגל
צילום: דוברות אסותא אשדוד