הרב צפניה דרורי
הרב צפניה דרוריצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מדוע בחרת דווקא ברב צפניה דרורי?

בחרתי ברב דרורי, כי אם ישנה דמות, מלבד הוריי, שהכי השפיעה עליי זה הרב - מהיום שפגשתי אותו במקרה בשביליי כפר הראה שהגיע לבקר ועד היום. התחנכתי לאורו בישיבת ההסדר בקרית שמונה ויש לי את הזכות להגשים את חזונו, ב'אגודה להתנדבות'. אפילו את רעייתי הכרתי בזכותו.

מה מייחד את דמותו של הרב צפניה דרורי?

הרב צפניה דרורי הוא שילוב של "סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה". הרב, שהיה מתלמידיו המובהקים של הרב צבי יהודה הכהן קוק, הוא אישיות פורצת דרך, שהגיע לקריית שמונה בשנים הקשות ביותר שלה, הפך לרבה של העיר, ייסד את ישיבת ההסדר וקירב בין הלבבות של אנשי העיר, לקיבוצים סביב לה. עד היום, אין קיבוץ שאין בו בית כנסת ושיעורים, בעיקר הודות לפעילותו הנמרצת של הרב והכל מתוך שילוב של - לב רחב, עין טובה, ידענות שאינה יודעת גבולות, שכל ובינה נדירים.

מה מיוחד בקשר שלך עם הרב ובמה אתה דומה לו?

אני מדבר עם הרב כל שבוע, אני מקפיד בכל ערב ראש השנה להתקשר אליו ולספר לו כמה הכרת הטוב יש לי כלפיו. שלי, שלו הוא. אני מאמין ש'המצפן' הערכי שלי ב'אגודה להתנדבות', של חיבורים בעם, חמלה ורצון לעשות טוב, הוא ממה שהתחנכתי וגדלתי על ברכיו. הייתי מבקש מהרב, שיתפלל עלינו, תפילת צדיק.

מה היית מבקש מהרב שיברך אותך השנה?

לשנה הבאה, שנצליח להמשיך את דרכו ולא לאכזב. יש לי מזל וזכיתי שאני חלק מחבורה איכותית, ערכית ומקצועית נדירה ב'אגודה', שפועלת ברוח זו.

ירון לוץ

מנכ"ל האגודה להתנדבות