ח"כ עפר שלח: הנתונים מציגים את גודל המחדל

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ שלח וחברי הוועדה בחנו מקרוב את המערך לקטיעת שרשרת ההדבקה במפקדת אלון של פיקוד העורף.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א

ח"כ עפר שלח: הנתונים מציגים את גודל המחדל-ערוץ 7
חברי הוועדה במפקדה
צילום: דוברות

חברי ועדת המשנה לנושאי ביטחון שבוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח סיירו היום (חמישי) במפקדת אלון שקיבלה לאחרונה את האחריות לקטיעת שרשרת ההדבקה בישראל.

חברי הכנסת הגיעו לאמוד מקרוב את הפערים שנותרו בכדי ליצור קטיעה אפקטיבית של שרשרת ההדבקה.

בסיור השתתפו: יו״ר הוועדה חה״כ עפר שלח, ח״כ שלמה קרעי וח״כ אוריאל בוסו. הסיור התקיים ע״י ראש מטה פיקוד העורף, תא״ל איציק בר ומפקד מפקדת אלון, תא״ל ניסן דוידי. בסיור השתתפו גם מפקדי המרכזים השונים שפועלים תחת מפקדת ״אלון״.

יו"ר הוועדה, ח״כ עפר שלח, ציין "אנשי מפקדת אלון עושים עבודה ראויה להערכה, בניסיון לסגור במהירות האפשרית את הפערים העצומים ביכולת החשובה ביותר להתמודדות עם הקורונה - קטיעת שרשראות ההדבקה. לצערי, הנתונים מציגים בכל החומרה את גודל המחדל, שהביא לעיכוב של יותר מחצי שנה בהקמת המפקדה. למחדל הזה, שכולו תוצאה של ניהול כושל של ראש הממשלה, יש חלק גדול במצב הקשה שבו אנחנו נמצאים. גם יכולותיה של המפקדה בשיאן, שאינן צפויות להתממש בחודש הקרוב, עלולות שלא להספיק כדי להתמודד איתו״

ח"כ שלמה קרעי אמר בסיור, "המצב לא פשוט. הם כמו הילד עם האצבע בסכר. בנתוני התחלואה המבהילים של היום, המערך מצליח להתמודד עם כ-10% בלבד משרשראות ההדבקה. נחיצותו של הסגר מתעצמת שבעתיים לאור תמונת המצב המדאיגה הזו. רק אם נצליח בעז"ה להשתלט ולהקטין את מימדיה של השריפה, המערך יהפוך ליעיל והמשק יוכל לחזור לפעילות הדרגתית"

ח"כ אוריאל בוסו הסיף, "ללא ספק המערך שהוקם הוא רציני ומתקדם יחד עם זאת אין תוצאות דרמטיות במתן מענה לקצב שרשראות ההדבקה ואחוזי התחלואה המטפסים, ההחלטה על הסגר הייתה מתבקשת והאזרחים מצייתים להנחיות ומקבלים את ההנחיות הקשות שאנחנו בממשלה מעבירים, המחויבות שלנו כהנהגה וכשליחים לתת את הדעת לגבי פיתרונות מידיים ומעשיים עבור האזרחים, בכל המובנים, במיוחד שעל המסך רואים את מספרי החולים בכל יום ואת הנתונים המדאיגים"