ח"כ בצלאל סמוטריץ': לחוס על כספם של בני התורה

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה למ"מ מנכ"ל הרבנות בבקשה לייצר נוהל שמוודא החזרים על כפל תשלום לנבחני הרבנות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א

ח"כ בצלאל סמוטריץ': לחוס על כספם של בני התורה-ערוץ 7
בחינות הרבנות הראשית. ארכיון
צילום: חזקי עזרא

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', פנה לממלא מקום מנכ"ל הרבנות הראשית, בבקשה לטפל בבעיה הכאובה של כפל תשלום על מבחני הרבנות הראשית עקב העיכוב במתן התשובות לנבחנים.

"לאחרונה פנו אלי מספר אברכים שנבחנו במועד אב (לאחר שמועד ניסן נדחה בעקבות נגיף הקורונה) והעירו את תשומת ליבי לבעיה אשר נראה כי עם מעט גמישות ורצון טוב ניתן יהיה לפתור בקלות", פתח סמוטריץ'.

לדבריו, "מחד, הציונים לבחינות שנערכו בחודש אב טרם פורסמו, ומאידך סוף זמן הרישום למועד חשוון היה בערב ראש השנה. כך שיוצא שאברכים רבים אשר עמלים בתורה ומתפרנסים בדוחק נאלצים לשלם מאות שקלים בהרשמה לבחינה חוזרת שהם לא יודעים אם יהיו זקוקים לה מכיוון שהציונים טרם התפרסמו."

"ראשית, ומבלי שאכיר את הפרטים לעומקם, נלע״ד כי יש לפעול בהקדם על מנת לזרז את מתן התשובות לבחינות. חודשיים וחצי הם זמן רב מידי. יש בכך שמבחנים פסיכומטריים ומבחנים אחרים, להבדיל, נבדקים ומקבלים תשובות תוך זמן סביר, ולעומתם מבחני הרבנות שעוסקים בענייני קודש ואברכים ובני תורה מחכים במתח לציוניהם במשך תקופה ארוכה טעם לפגם. ואכמ״ל", העיר סמוטריץ'.

מעבר לכך ביקש סמוטריץ', "לפרסם בהקדם נוהל הקובע כי נבחן שניגש לבחינה וטרם קיבל את תוצאותיה יוכל להרשם למבחן חוזר ובמידה ויתברר לאחר ההרשמה כי הוא עבר את המבחן הראשון ולא נדרש למבחן חוזר דמי ההרשמה יוחזרו לו במלואם".

"ראויים האברכים ובני התורה בתוך כל אזרחי ישראל שנחוס על כספם תמידים כסדרם, והדברים מקבלים משנה תוקף מיוחד בתקופה זו", חתם.