שיר חדש של מתן בן זהב - "לכל אדם ישנו סיפור"

המוזיקאי מתן בן זהב מוציא שיר חדש ועדין, וקורא לנו להסתכל קצת מעבר למסכה החיצונית ולראות שלכל אחד יש סיפור

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א

יחד עם הקושי והמחנק שהסגר יצר, עבור הרבה אומנים הוא היה גם זמן להתכנסות והתבוננות, והזדמנות לייצר משהו קצת אחר, נקי מרעשי רקע.

בשגרה השוטפת מתן בן זהב משמש כמורה למוזיקה בימים ונגן בלהקת חתונות בלילות, אבל דווקא הסגר שהכניס אותו לבית גם לו להבין שהגיע הזמן להתחיל להוציא החוצה.

"השיר החדש 'סיפור' כתוב כמו סיפור ילדים" אומר מתן, "אבל הוא בהחלט מיועד למבוגרים. הוא מבוסס על רשמים שלי בעקבות מפגשים עם אנשים מסויימים, שפתאום גיליתי כמה עומק מתגלה בבני אדם אחרי שאתה קצת נחשף אל סיפור החיים שלהם".

מתן הוא בן 30, ירושלמי, ובוגר תואר שני בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה בירושלים, ויש לו משהו חשוב להגיד לכם. "לכל אחד סיפור חיים שלם שהרבה פעמים מסביר את המצב שלו כפי שהוא עכשיו, וגם אם הוא צועק ומקלל (כמו המכשפה בסיפור) כנראה יש לו סיפור מאחורי זה".

מתן בן זהב
באדיבות המרואיין

"התנהגות שלילית של אנשים מגיעה הרבה פעמים מתוך כאב ולא מתוך רוע. אני מאמין שהתובנה הזו מייצרת חמלה במקום שיפוטיות וביקורתיות, דבר שנדיר למצוא היום, במיוחד בשיח הציבורי, בגלל המציאות הקשה שאנחנו חיים בה היום של מגיפה עולמית ופילוג חברתי קשה".

"אם השיר ימצא את דרכו וייגע אפילו לאדם אחד איפשהו בפנים" מסכם מתן בתקווה, "אני מבחינתי עשיתי את שלי. יודעים מה? אפילו אם אותו אחד סתם ייהנה מהמוזיקה".

מילים ולחן -מתן בן זהב, אנימציה - יוסי קופלד