שר האוצר ישראל כ"ץ התחייב: לא יהיה רופא פנוי שלא יקבל תקן לעבוד

שרי האוצר והבריאות קיימו פגישת זום עם מנהלי בתי חולים הציבוריים. מנכ''ל הדסה אופטימי: "אולי יש אור בקצה המנהרה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

שר האוצר ישראל כ"ץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין קיימו פגישת זום עם מנהלי בתי חולים הציבוריים כדי לעמוד על האתגרים השונים איתם מתמודדים בתי החולים.

בפגישה הנחה שר האוצר את אנשי משרדו לפעול באופן מיידי על מנת שבתי החולים יוכלו לממש את תשלום המשכורות וההוצאות השוטפות לחודשים שנותרו עד סוף שנת 2020.

בנוסף הנחה שר האוצר לקדם יחד עם אנשי משרד הבריאות מתווה לחוק הקאפ לשנת 2021 ואילך, אשר יתן מענה סדור למערכת הבריאות.

שר הבריאות אדלשטיין אמר כי ״משרד הבריאות פועל לילות כימים לטיפול בנגיף הקורונה ולהכין את מערכת הבריאות ליציאה מהסגר ולמוכנות לחורף. אני מודה לשר האוצר על סיועו בתקצוב המערכת ובתי החולים".

שר האוצר ישראל כ״ץ אמר: "בהמשך לסיוע הרחב שהענקתי למערכת הבריאות על מנת שיוכלו להתמודד עם אתגרי השעה בצורה מיטבית יזמתי פגישה נוספת היום עם מנהלי בתי החולים הציבוריים כדי לוודא ביצוע של ההחלטות שקיבלתי ובנוסף לשמוע על האתגרים העומדים בפניהם כעת. התחייבתי שלא יהיה רופא פנוי שלא יקבל תקן לעבוד וכך יהיה. אני מחזק את ידיהם של אנשי מערכת הבריאות שנמצאים בחזית המאבק בקורנה ואמשיך לפעול כדי לחזק את מערכת הבריאות ככל שידרש שיוכלו לעמוד באתגרים השונים".

מנכ''ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין מסר בסיום הפגישה: ''אולי יש קצה אור במנהרה הלא אנושית בה נמצאת חזית המלחמה במגפה״.

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "אני מודה לשר האוצר ח"כ ישראל כ״ץ על התמיכה ועל ההחלטה לתקן את העיוות ארוך השנים בתת תקצוב בתי החולים העצמאים ציבוריים העומדים בחזית הטיפול בחולי הקורונה''.

מרין פירט את ההחלטות שהתקבלו בפגישה: ''העברת תקצוב לבתי החולים עבור שנת 2020 שיאפשר איזון תזרימי מיידי, תיקון חוק הקאפ בשנת 2021, וההחלטה לתקן את אי השיוויון בחלוקת התקצוב הממשלתי לבתי החולים , מהווים בשורה חשובה למערכת הבריאות כולה. אנו נמשיך בעבודה הצמודה עם השר כץ והמשרד כדי לבצע את ההחלטות שהתקבלו ולחזק את בתי החולים".