הרב 'האלוף' קיבל אות הצטיינות

הרב ישראל לובטון זכה לאות הצטיינות על פעילותו בשנה האחרונה כרב חטמ"ר אפרים. "ההצטיינות היא לא רק שלי".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א

הרב 'האלוף' קיבל אות הצטיינות-ערוץ 7
הרב ישראל לובטון (מימין)
צילום: דובר צה"ל

סרן ישראל לובטון, רב החטיבה המרחבית אפרים הוא ''רב אלוף''. בנוסף להיותו רב מסור שדואג לכלל החיילים והלוחמים, הוא גם קיבל בשבוע האחרון את אות ההצטיינות מאלוף פיקוד המרכז לרגל השנה החדשה.

הרב לובטון הספיק בשנה האחרונה להכניס ספר תורה חדש לחטיבה, לשפץ ולחנוך 3 בתי כנסת חדשים במוצבים נווה יאיר, יקיר ומוצב 422 והוביל כניסה לקבר יהושע בן נון עם מכינת אלישע אותה הוא חונך.

בנוסף הוא ביצע סיורים בנושאי חינוך ודת לחיילי החטיבה וקיבל אחריות על הקמת פיילוט מש"ק בקצה - פרוייקט שכולל הצבת חייל שאמון על מענה הלכתי בכל מוצב בגזרה. בנוסף פיקד על קביעת מזוזות, אימוני חללים, תרגילים חטיבתיים, וכיום הקמת הסוכות בכל רחבי המוצבים והפילבוקסים בגזרה.

בתקופת הסגר ראשון התבקש הרב לובטון לחתן את אחד מחבריו, שמשרת גם הוא כקצין בחטיבת "אפרים". הרב נענה לבקשה וחיתן בשיתוף עם רב פיקוד המרכז את הקצין בחתונה מרגשת.

"אני חושב שההצטיינות היא לא שלי באופן אישי, אלא של כלל מחלקת הרבנות בחטיבה, שעובדת קשה ומובילה פרוייקטים גדולים", הוא אומר לערוץ 7.

"בשבילי זו הצטיינות של כל חייל וחייל ברבנות שעושה את המקסימום, יש כאן רוח מפקד מדהימה ואכפתית שנותנת מקום לכל אחד ולכל מגזר. דאגנו לציין השנה כל מועד וכל חג בין עם דרוזי, מוסלמי, אתיופי, וכל עדה אחרת על מנת לתת מקום לכולם", מסכם הרב לובטון.