השר רפי פרץ בעטרות
השר רפי פרץ בעטרותצילום: דוברות

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ השתתף הערב (חמישי) בדיון בעקבות סירובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר בניית אלפי יחידות דיור ליהודים באזור עטרות בצפון ירושלים.

בדיון השתתפו חברי הכנסת קטי שטרית, עמית הלוי, אסנת מארק מהליכוד, חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה, הח''כים לשעבר שולי מועלם, מנכ״ל עטרות יעקב גוטמן והפעיל המרכזי בנושא הבנייה בעטרות - בנימין שפרן.

השר פרץ אמר במפגש, ״עטרות זו שכונה שהיא חלק אינטגרלי מירושלים כמו רמות ורמת שלמה. נוסף לכך זהו מקום אסטרטגי וככזה אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ כדי לבנות אותו. זה חייב להיות מאמץ משותף שיש בו גם היבט מדיני.

''אני פועל כדי שזה יקרה, דיברתי על כך כבר עם ראש הממשלה נתניהו, עם שר הבטחון בני גנץ ועם שרים נוספים בכדי לקדם את הבנייה שם. ברור שהסכר כאן זו ההחלטה מדינית של ראש הממשלה וזה עדיין לא קרה אבל בעבודה נכונה זה גם יגיע. בעטרות נבנה, לא נוותר עד שזה יקרה״, הבטיח שר ירושלים.

כאמור, ראש הממשלה מונע הקמת שכונה יהודית ובה אלפי יחידות דיור על קרקעות שדה התעופה עטרות. השכונה עתידה לכלול 11 אלף יחידות דיור, ושר החינוך יואב גלנט שחרר פורמלית את מגבלות התכנון שלה בעת שכיהן כשר הבינוי והשיכון.

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו הביא לתנופת בנייה חסרת תקדים בירושלים וביהודה ושומרון וכך ימשיך לפעול. בימים אלו מתבצעת עבודת מטה לאישור תוכנית בנייה בוועדות התכנון. התוכניות יובאו בתקופה הקרובה לאישור הוועדה".

אלקין, ברקת וזוהר: לבנות בעטרות