נעצר חשוד בדריסת מפגיני שמאל בתל אביב: "נבהלתי וברחתי"

המשטרה עצרה את נהג הרכב המעורב באירוע ניסיון הדריסה בהפגנת השמאל, ''הרגשתי שמקיפים אותי ומתנפלים על האוטו שלי''.

ערוץ 7 , י"ד בתשרי תשפ"א | עודכן: 09:20

המשטרה עצרה הלילה (חמישי) את נהג הרכב המעורב באירוע ניסיון הדריסה בהפגנת השמאל אמש בתל אביב.

החשוד נחקר בתחנת המשטרה, הציג את גרסתו והיא נבדקת על ידי החוקרים. "נבהלתי, הרגשתי שמקיפים אותי ומתנפלים על האוטו שלי, לכן ברחתי", אמר הנהג לחוקרי המשטרה.

עד לשעה זו לא הוגשה במשטרה תלונה רשמית על האירוע. ''אנו קוראים לעדי ראיה ולמעורבים למסור תלונה כנדרש, על מנת שהתמונה המלאה תתבהר", נכתב בהודעת המשטרה.

כאמור, במהלך צעדת מחאה של אנשי שמאל בתל אביב, נהג רכב מסוג מאזדה האיץ ונסע לעבר המפגינים. אחת מהם נפגעה, אולם לדברי אנשי המחאה - לא נזקקה לטיפול רפואי.

המפגינה דורית זק שנפגעה מכלי הרכב סיפרה לכאן לרשת ב': "אני מרגישה בסדר, אבל יודעת שהגוף שלי מוצף באדרנלין. נחבלתי, היה לי פרונט של אוטו בתוך הבטן, עפתי והוטחתי על הכביש".

"הלכתי בתוך לא מעט אנשים, חצינו את צומת הרכבת. בתוך האנשים שהלכו היו שני רכבים, על אחד מהם ראו שהוא חסר סבלנות, עברתי אותו וכמו שעברתי אותו הרכב השני מעמידה מוחלטת התחיל לנסוע. עוד חברה קיבלה מכה ביד ואני חטפתי את האוטו שלו בבטן והתעופפתי על הכביש".שר התקשורת יועז הנדל התייחס לאירוע הדריסה וכתב בטוויטר: ''אי אפשר לקבל אלימות נגד מפגינים. נקודה. המשטרה חייבת לנהוג ביד חזקה''.

ארגון "הדגלים השחורים", ממארגני ההפגנות אמש, מסר לאחר התקרית כי "ההסתה שנשמעה מפי ראש הממשלה וח"כים מהליכוד, מביאה לעוד מתקפה נפשעת על המפגינים נגד נתניהו והשחיתות".

בארגון הוסיפו כי "הגיע הזמן שהיועמ"ש יתעורר ויעמיד לדין את מיקי זוהר ושאר מהדהדי השנאה. שלא יבוא לבכות בלוויות כשירצחו פה מפגינים". עוד מסרו המפגינים כי הם "מצפים מהמשטרה לחרוג ממנהגה, לתפוס את הפושעים, ומהפרקליטות להעמידם לדין".

בצעדת השמאל אמש השתתפו מאות מפגינים שהשמיעו קריאות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. עימותים אלימים התפתחו בין המפגינים לכוחות המשטרה שניסו להדוף אותם, בין השאר באמצעות פרשים. 15 מהמפגינים נעצרו בשל הפרת סדר.