שיירה של 20 רכבים
שיירה של 20 רכבים צילום: קרן דעי

מורים מבית הספר נעם בני דקלים במזרח לכיש התגעגעו לתלמידיהם וגילו יצירתיות רבה על מנת לייצר מפגש, תוך שמירה על הנחיות הסגר והוראות ההתקהלות בתקופת הסגר.

המורים הכינו ערכות לתלמידים לחג הסוכות ופעלו כחברת שליחויות, כאשר בסופו של יום הצליחו במבצע בזק להגיע ל-251 בתי התלמידים במרחבי חבל לכיש.

בתיאום עם השיטור הקהילתי ומחלקת הביטחון בחבל לכיש, המורים מיפו את היישובים וסימנו את הבתים הרלוונטיים בהם לומדים תלמידיהם. גורמי שיטור שהשתתפו בהכנות סיפרו שההכנות והאישורים למבצע של צוות המורים הופקו בצורה שלא הייתה מביישת יחידה צבאית.

מנהל בית הספר הרב ישראל יוקל הוביל שיירה בת 20 רכבים עם נגרר שקושט כסוכה, מגבר, שירים ומיקרופון, במטרה להביא גם את אווירת החג בנוסף לערכת המשחקים והפעילויות שחולקה לכל תלמיד.

צילום: קרן דעי
צילום: קרן דעי

החבילה לכל תלמיד חולקה על ידי מורה התלמיד בלבד, תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי. "איזה כיף, סוף סוף לראות פנים ולא רק תמונה על מסך, הוצאתם אותנו מהבית לחניה והיה מרגש ומשחרר ביותר", סיפרה אם לתלמיד.

הרב ישראל יוקל סיפר: "מדהים לראות איך חלום של מחנכת הופך למציאות. אחרי הערכות של ימים ולילות לקראת המבצע והרתמות של כלל אנשי הצוות, לא היה יותר משמח מלראות את הפנים המחייכות של התלמידים המדהימים שלנו".