אוחילה תשפ"א - גירסת הקהל בבית

בדרך כלל כשמעלים סרטון ממופע מצלמים גם את הקהל שר ורוקד אבל מה עושים כשמדובר במופע 'זום'? אודהליה והלהקה מנגנות ושרות באולם ריק

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ד בתשרי תשפ"א

מדי שנה בשנה מתכנסות אלפי נשים לבנייני האומה, לערב 'אוחילה' המסורתי של אודהליה ברלין. השנה, בעקבות וירוס הקורונה, המופע אוחילה התקיים בשידור חי, כשאודהליה והלהקה מנגנות ושרות באולם ריק ללא קהל.

"בשביל לקיים את אוחילה תשפ"א" כתבה אודהליה, "הרגשתי שאני צריכה באיזשהוא מקום להיפרד ממה שהכרתי עד כה - ולתת ל"אוחילה" ליצור את עצמו מחדש בצורה שהכי נכונה לו השנה, צורה שתהיה נאמנה מצד אחד לאחיו מהשנים הקודמות ומצד שני בעז"ה תהיה פתח טוב לאחיו בשנים הבאות".

"אם בשנים קודמות הכל היה סגור כמעט שנה מראש- ואם הגענו לחצי שנה לפני הרגשתי שאנחנו באיחור, הרי שהשנה המציאות הייתה שונה לגמרי ועד הרגע האחרון נדרשה גמישות ויצירתיות וכל יום מחדש - להאמין".

אודהליה ציינה כי הקהל אמנם לא היה באולם, אבל אלפי אנשים בארץ ובעולם פתחו את הלב והיו איתנו יחד בלב אחד ובתפילה גדולה לשנה טובה, והסרטון המצורף מורכב מסרטונים ותמונות שנשלחו אליה במהלך ההופעה על ידי הצופות והצופים.

"האמונה שלי לבד לא היתה מחזיקה", היא מסכמת את השנה והמופע, "אני מודה בראש ובראשונה לריבונו של עולם "רבה אמונתך" - על הזכות ועל החסד הגדול שעטף אותנו לאורך כל הדרך. מודה לשותפים ולעוזרים, ולכם- הצופות והצופים".

בגלל המצב הייחודי יש ילדים הרבים שהצטרפו השנה לראשונה, וגם נשים מחו"ל שסוף סוף יכלו להשתתף, ולכולם היא מוסרת "- תודה שפתחתם את הלב והייתם איתנו, תודה ששלחתם לנו סרטונים ותמונות ונתתם לנו להרגיש שבכוחה של תפילה ושירה לעבור כל מסך. להתראות בעזרת השם בשמחה באוחילה תשפ"ב!"