נגיף הקורונה חזר להכות באיטליה

אחרי שהייתה למדינה בעלת התחלואה ומקרי המוות הרבים ביותר בגל הראשון, הגל השני של הנגיף פוגע שוב באיטליה ובספורט המקומי

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ו בתשרי תשפ"א

נגיף הקורונה חזר להכות באיטליה-ערוץ 7
כדורגל בעידן קורונה
iStock

לא רק בישראל. אחרי שכבר חזרה מזמן לשגרה, איטליה שוב מוכה וחבולה בשל התפרצות נוספת של נגיף הקורונה.

בימים האחרונים חזר שוב הנגיף המבהיל לארץ המגף כאשר זה התפרץ במלוא עוצמתו בקבוצות הכדורגל המשחקות ב"סריה א'", ליגת העל האיטלקית בכדורגל.

מי שספגה את מירב ההדבקות בינתיים היא קבוצת גנואה, כאשר זו סופרת 22 נדבקים בנגיף, מתוכם 17 שחקנים. משחקה שאמור היה להתקיים מול טורינו במסגרת ליגת העל כמובן נדחה.

אחרי גנואה, גם אטאלנטה, שבגל הראשון ספגה ביקורת רבה על כך שמשחקה במסגרת ליגת האלופות מול ולנסיה הספרדית שימש כפצצה ביולוגית והביא להדבקות נרחבות באיטליה ובספרד יחד, הודיעה כי התגלו בימים האחרונים מקרים של הדבקות וכעת במדינה האיטלקית לא מוכנים עוד להסתכן.

משכך, החליטו ראשי הבריאות במדינה על עצירה מוחלטת של משחקי הכדורגל כאשר שחקני קבוצת נפואלי לא הורשו לעלות על מטוס לטורינו, שם אמורים היו לקיים את משחקם מול קבוצת הפאר האיטלקית יובנטוס.

סירוב הרשויות לאפשר את טיסת שחקני נאפולי נובע בין היתר בשל העובדה כי שחקני נאפולי היו האחרונים לשחק מול קבוצת גנואה מוכת הקורונה, כאשר הביסו אותם במחזור הקודם בתוצאה 0:6.

מיד לאחר המשחק החלו להתגלות שחקני נאפולי כחיוביים לנגיף, כאשר כרגע מדובר על שניים בלבד אך עושה רושם כי זו רק ההתחלה והמשחק אשר אמור היה להתקיים מחר בשעה 21:45 נמצא בספק גדול.

גם אצל היריבה, יובנטוס, נמצאו שני עובדים חיוביים לנגיף, אך על פי הודעת המועדון האיטלקי לא מדובר בשחקנים או בחברים בצוות המקצועי. ובכל זאת, ביובה אמרו כי "כל שחקני הסגל נכנסו לבידוד והמועדון נמצא בקשר רציף עם מערכת הבריאות".

במנהלת הליגות האיטלקית אמרו כי הם פועלים על פי הפרוטוקול המחמיר של אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי, אשר מאפשר לקיים משחק לאחר בדיקות מקיפות ובאם ישנם לפחות 13 שחקנים זמינים לכל אחת מהקבוצות, בעוד במערכת הבריאות המקומית עומדים בתוקף למנוע את קיום המשחקים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il