יוסי אברהמי וואדים נורז'יץ ז"ל
יוסי אברהמי וואדים נורז'יץ ז"ל דובר צה"ל

כתב "ידיעות אחרונות" איתי אילנאי קיים ראיון עם בתו של חייל המילואים יוסי אברהמי, שני אברהמי דגן, שנרצח באכזריות על ידי המון פלסטיני ברמאללה לפני 20 שנה יחד עם חברו וואדים נורז’יץ הי"ד.

במהלך הראיון נשאלה הבת היתומה "את יכולה, באיזשהו מקום, להבין גם את הצד הפלסטיני בסיפור?"

שני השיבה "ממש לא. הם יכולים להיות מסכנים ותחת כיבוש, בסדר, אבל שני החבר'ה האלה לא עשו לכם משהו שיצדיק שתתנהגו כלפיהם בצורה כזו. אתם רעבים, אומללים? תזעקו את זעקתכם. אני לא חושבת שמה שהיה שם זו צורת התנהגות אנושית. אני לא עובדת בספארי, אבל למיטב ידיעתי אפילו חיות לא מתנהגות ככה, בטח לא למישהו שלא עשה להן שום דבר קודם. בעבר אמרתי שמה שהלך שם זה גן חיות, אבל אפילו זה לא מספיק בשביל לתאר את הסיטואציה".

על כך השיב הכתב "יש שיגידו שמהדברים שלך עולה נימה גזענית".

שני אברהמי דגן השיבה "אני בן אדם שלא נוטה להכליל. יש בקרב ערביי ישראל שאני מכירה, ואני מתארת לעצמי שגם בצד השני של הגדר, כאלה שרוצים לחיות בשלום וביחד.

אני לא אצהיר שאני שונאת את כל הערבים, שכולם רוצחים, כי לא גדלתי בבית שזו המחשבה בתוכו, לא חונכתי ככה, ואני גם לא חושבת ככה בבגרותי. אני לא חושבת שזה משנה אם מי שהשתתף בלינץ' היו ערבים, צ'רקסים או בריטים. מה שמשנה זו הצורה שבה הם גדלו והתחנכו. הם עברו שטיפת מוח".

העיתונאית ליטל שמש צייצה בטוויטר "כתב של ידיעות אחרונות מראיין את הבת של קורבן הלינץ׳ ברמאללה, יוסי אברהמי ז״ל, שנרצח על ידי מחבלים צמאי דם בברוטליות וברבריות שלא ידעה האנושות, היא מתארת לו את הסיטואציה הגרוטסקית והוא שואל אותה אם לא עולה נימה גזענית מדבריה. מה עוד נשאר להגיד?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו