משה חוגג
משה חוגגצילום: פלאש 90

לא מרימים ידיים. יש שיקראו לזה פיתרון יצירתי, יש שיראו בזה אנרכיה ואולי סימן ל'ישראבלוף' הידוע. מה שבטוח - בספורט הישראלי לא מוכנים להרים ידיים ועוסקים רק בדבר אחד - להמשיך ולשמור על בריאותם הנפשית והפיזית של שחקני המועדון, על כלכלתם של מעל 5,000 משפחות ועל כך שהספורט כמו החיים חייבים להימשך לצד נגיף הקורונה.

אחרי שביום חמישי האחרון הצביעו חברי ועדת חוק חוקה ומשפט בכנסת, נגד מתן היתר לקבוצות הספורט להתאמן בתקופת הסגר תחת הגבלות קפדניות, כשאלה הצביעו ברוב של 9 נגד 5, הבינו קבוצות הספורט כי אין ברירה אלא לפעול בצורה יצירתית בכדי שלא להגיע לידי עצירת הליגות והפסקת הפעילות לאלתר.

ראשונה שפעלה בנושא היא מנהלת ליגת ווינר סל שהודיעה ביום שישי על הירשמותן של כלל קבוצות הליגה, למעט מכבי ת"א, למפעל הליגה הבלקנית.

הליגה הבלקנית שנוסדה בשנת 2008 ולאורך השנים שיחקו בה קבוצות מבולגריה, קרואטיה, סרביה, צפון מקדוניה, מונטנגרו, יוון, קוסובו, בוסניה והרצגובינה, אלבניה, קזחסטן ורומניה, כללה בעבר גם נציגות ישראליות כשהפועל גלבוע/גליל זכתה באליפות המפעל האירופי הקטן, שנתיים ברציפות ואף הגיעה לגמר נוסף, בעוד הפועל ת"א פגשה אותה במעמד הפיינל פור ב-2012 שנערך בארץ.

בכך למעשה, איפשרו במנהלת הליגה בכדורסל את המשך האימונים של כלל הקבוצות, כאשר בהוראת הסגר הוחרגו קבוצות מקצועניות המשחקות באירופה ומייצגות את ישראל.

בהודעת המנהלת נכתב כי "הקבוצות הישראליות שמחות להצטרף למפעל בינלאומי ותיק ומכובד, וההרשמה לליגה זו באה מתוך רצון אמיתי של הקבוצות להמשיך לשחק כדורסל גם בתקופה מאתגרת זו ומתוך רצון לשמר את ענף הכדורסל בארץ".

מי שראתה כי טוב ועשתה זאת גם היא, זו בית"ר ירושלים שהבעלים שלה משה חוגג התבטא רק ביום חמישי האחרון נגד ראשי מקבלי ההחלטה בממשלה הפועלים בניגוד גמור להמלצות הגורמים המקצועיים לטיפול בנגיף הקורונה.

חוגג פעל רבות מאחורי הקלעים בכדי שלא להוציא את שחקניו לחל"ת, ובבית"ר הודיעו כי הצטרפו לליגה האירופאית disconnect (המנותקים), מעין ליגה פירטית אשר משה חוגג הוגדר כ"נשיא" הליגה.

מי שהצטרפו גם כן למהלך הן מ.ס אשדוד והפועל ת״א, כאשר בבית"ר אמרו כי עוד קבוצות צפויות להצטרף למפעל. בעקבות הרישום הודיעו שלוש הקבוצות כי שחקניהם חוזרים להתאמן ביום שני הקרוב.

כעת מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו במשרד הבריאות על הצעדים של קבוצות הליגה שניצלו את הפרצה המאפשרת את המשך קיום האימונים גם בזמן הסגר, כל עוד הן משחקות במפעלים אירופיים.