חולדאי נחבל בידו בהפגנה בתל אביב "ממכת שוטר"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי נחבל בידו בהפגנה בתל אביב. העירייה טוענת כי הוא נפצע ממכת שוטר.

ערוץ 7 , ט"ו בתשרי תשפ"א

ראש העיר תל אביב רון חולדאי נחבל קלות בידו בהפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בכיכר הבימה בעיר.

בהודעה שפרסמה העירייה נאמר כי חולדאי נפצע "ממכת שוטר".

בתל אביב התפתחו כאמור עימותים קשים בין מפגיני שמאל לפרשים ושוטרים רכובים על אופנועים. לפחות 12 נעצרו בכיכר הבימה וההפגנה המשיכה לדרום העיר. מהמשטרה נמסר כי מאות דו"חות נרשמו למפגינים.

בכפר סבא נעצרו שלושה ליד ביתו של שר החוץ גבי אשכנזי. לטענת אנשי "קריים מיניסטר", בין העצורים גם ישי הדס - מראשי התנועה.

המשטרה עיכבה לחקירה תושב פרדס חנה בחשד שתקף מפגין ושבר את ידו. עם קבלת הדיווח, פתחה המשטרה בסריקות שבסופן אותר תושב העיר כבן 25 ונלקח לחקירת משטרה.

ברמת החייל שבצפון תל אביב אישה הותקפה, כאשר לפי הדגלים השחורים היא צפרה בזמבורה בזמן שאדם נתן מכה לכלי, וברח. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים לאחר שדיממה.

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הגיב להתנהלות המשטרה "נתניהו הוציא 'חוזה' על ראשיהם של המפגינים. הוא עודד אזרחים לרדוף ולהכות 'מפיצי מחלות' ואת המשטרה הוא שלח לדכא את ההפגנות באמצעות קנסות ומעצרי שווא אלימים. נתניהו רוצה מלחמת אזרחים. לא ניתן לו. כאשר ידכאונו כן נרבה וכן נפרוץ. כשהממשלה נגד העם, העם נגד הממשלה!".

ח״כ מיקי לוי (יש עתיד-תל״ם) מסר, "המשטרה אינה חומת המגן של נתניהו וגם היא לא תצליח לשבור את רוח העם. העימותים המיותרים הללו רק מוסיפים שמן למדורה. המשטרה צריכה להכיל את ההפגנות השכונתיות בלי להתנכר למפגינים ולהתמקד במוקדי התחלואה. זה צו השעה", אמר.

חה״כ עפר שלח, יו״ר הועדה לביקורת המדינה מסר "התנהגות המשטרה בהפגנות הערב חצתה את גבול הסביר. בהזדמנות הראשונה אכנס את ועדת ביקורת המדינה לבירור נוקב של המדיניות המוזרה הזאת".

מהמשטרה נמסר בתגובה: ״מתוקף תפקידה, משטרת ישראל פועלת לאכוף את החוק, התקנות והגבלות התנועה וההתקהלות שנקבעו בהם, ללא יוצא מן הכלל.

חופש המחאה בגבולות שנקבעו בחוק ע״י הדרג המדיני בצל אחד המשברים הבריאותיים הגדולים ביותר שפקדו את ישראל ועל רקע שיעורי תחלואה גבוהים בנגיף הקורונה, אינו חופש ההדבקה ולא מתיר לאף מפגין או מפגינה להפר את החוק והסדר או לפגוע בבריאות הציבור.

״לצערנו הערב התגלו הפרות רבות וחמורות במוקדי מחאות, כולל הפרות סדר, חסימות צירים ואירועי אלימות ולכן נרשמו דו״חות ובוצעו מעצרים היכן שנדרש, ובפרט במקרים בהם לא נשמעו להוראות ואזהרות השוטרים ואף התעמתו עמם. המשטרה לא תאפשר הפרות כה בוטות של החוק והסדר הציבורי במחאות ובכל מקום אחר, ותמשיך לפעול בנחישות וללא משוא פנים היכן שידרש ומתי שידרש״.