אסף זמיר
אסף זמיר Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

שר התיירות אסף זמיר שטלטל את הממשלה כשהודיע על התפטרותו, טוען כי ראש הממשלה נתניהו לא שם את המאבק בקורונה בראש סדר העדיפויות.

"הגעתי השבוע למצב שבו צו מצפוני לא אפשר לי להמשיך ולשאת באחריות מיניסטריאלית לחלק מההחלטות שמתקבלות שם" - אמר זמיר בריאיון לחדשות סוף השבוע בערוץ 12.

"בחודשים האחרונים הצבעתי יותר מדי פעמים כנגד החלטות שעברו ושנאלצתי בעצם להיות אחראי על קיומן, הגיעה נקודת השבר שבה הרגשתי שאני צריך לעשות משהו שיזעזע את המערכת", הסביר. "אני שמח שכחול לבן נמצאת בתוך הקואליציה - אני רוצה להזכיר איפה היינו לפני".

זמיר סיפר על עיסוקו הקדחנתי של נתניהו בהפגנות במהלך דיוני קבינט הקורונה: "הדיון במשך יותר משבוע בישיבת הממשלה סביב נושא ההפגנות - וצריך לומר, מה זה הפגנות? זה לא שכל הארץ מחאות מחאות ועכשיו זאת בעיה אפידמיולוגית נקודתית, כי יש נכים ועובדות סוציאליות ואימהות חד הוריות; זאת הפגנה אחת כנגד של השלטון שעוסקים בה באובססיביות".

"אני לא חושב שלא צריך לעסוק בהנחיות, אני לא חושב שלא צריך לאכוף בה ריחוק חברתי ומסכות", הוסיף. "זה חשוב, אבל אני חושב שיש בעיות כל כך יותר גדולות שאנחנו לא מטפלים בהן; זה מחדל. מה שהשתנה ברמה האישית, זה שאדם עובר תהליך. אישור התקנות הללו אושר סופית למרות שנאבקתי וניסיתי למנוע אותן ולא יכולתי יותר להישאר שם. זה מה שהשתנה".

זמיר הדגיש "אני לא מכחיש קורונה. המדינה נמצאת במשבר כלכלי ובריאותי אדיר. אני חושב שאנחנו בבעיה ענקית, אבל אני חושב שלא נפתור אותה כשבנימין נתניהו מנהל אותה. גם 700 פרויקטורים לא יעזרו כשהוא עוסק בה במקרה הטוב במקום השני בסדר העדיפויות שלו".

השר המתפטר דחה את הטענות שבחר לעזוב כי הוא לוטש את עיניו לראשות עיריית תל-אביב: "כל אחד עושה חשבון נפש לעצמו. אני יודע שזה לא נשמע אמין ושכולם מייחסים כוונות זדון לכולם. אני לא עוסק באף בחירות אחרות - לא לעיריית תל אביב ולא לבחירות כאן. אני חרד כי אני רואה מה קורה, אני חי בשטח. אנחנו במשבר אדיר.

״המדינה הזאת על סף התפרקות מוחלטת ואני ראיתי אתמול את ההודעה שהוציאה כחול לבן על מינוי פרקליט המדינה. אני חושב שזה צעד נכון, חלק מתוך צעדים רבים שנצטרך לעשות כדי להשיב את האמון ואת הסדר ולייצר במדינת ישראל ממשלה שעם ישראל יאמין בה בתקופה הכי קשה שהייתה לו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו