38 עצורים בהפגנות השמאל בתל אביב

המשטרה ביצעה מעצרים רבים וחילקה מאות קנסות בגין הפרות הסדר וחסימות הצירים בהפגנות נגד ראש הממשלה שהתקיימו בכל רחבי הארץ.

רעות הדר , ט"ז בתשרי תשפ"א

המשטרה עצרה הלילה (ראשון) 38 מפגינים בתל אביב, בעקבות הפרות חוזרות ונשנות של הסדר הציבורי ושל תקנות הקורונה.

מאות מפגינים התעמתו עם השוטרים במהלך ההפגנה שכוונה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורבים מהם ספגו קנסות על הפרת הגבלות הסגר.

מהמשטרה נמסר כי "מפגינים רבים הפרו את הסדר, חסמו צירים, התעלמו מהוראות השוטרים, ונקטו באלימות פיזית ומילולית. חלקם הגדול הפרו בבוטות את תקנות שעת החירום כשהתקהלו ללא שמירת מרחקים, לא עטו מסיכות וסיכנו את בריאות הציבור".

ראש העיר רון חולדאי השתתף גם הוא בהפגנה ואף נפצע באורח קל במהלך העימותים. בחשבון הטוויטר שלו כתב על המוחים, "לא אנרכיסטים ולא מפיצי מחלות. פשוט ישראלים פטריוטים שלא יכולים יותר".

ההפגנות התקיימו ברחבי הארץ, מרביתן תוך שמירה על המגבלות. בהפגנה ברמת החייל טענו המוחים כי אחת מהמפגינות הותקפה ונזקקה לטיפול רפואי. החשוד בתקיפה נעצר וטען כי פגע באשה על רקע עימות אישי בין השניים.

מארגני המחאה טוענים כי מפגינים הותקפו גם בפרדס חנה, שם נעצר חשוד בתקיפה וכן ברמת גן, בחולון ובירושלים. במהלך הפגנה שנערכה בכפר סבא ליד ביתו של השר גבי אשכנזי נעצרו שלושה מפגינים.

שר הביטחון בני גנץ אמר כי "תקיפת המפגינים הערב ובימים האחרונים - בלתי מתקבלת על הדעת. ההפגנות המתקיימות לפי ההנחיות הן דבר לגיטימי וחיוני בדמוקרטיה. אני קורא למשטרה לשים את ידה על התוקפים ולמצות עימם את הדין".

"‏האלימות שאנחנו רואים בימים האחרונים נגד מפגינים, נגד שוטרים, נגד אנשי תקשורת בלתי נסבלת. את המגיפה ננצח רק ביחד, בסולידריות, בסבלנות ובסובלנות לאחר", סיכם.