ברסלבים שחורים = דגלים שחורים

הברסלבים השחורים – כמו גם אחרים במגזר החרדי, אם כי לא כל המגזר – מצפצפים על החוק, על בריאות הציבור, ואפילו על בריאותם שלהם עצמם

ד"ר רון בריימן , ט"ז בתשרי תשפ"א

ברסלבים שחורים = דגלים שחורים-ערוץ 7
ד"ר רון בריימן
עצמי

שום ממשלה, טובה ככל שתהיה, אינה יכולה להצליח במאבקה מול נגיף הקורונה ללא שיתוף פעולה מצד הציבור.

שום משטרה, טובה ככל שתהיה, אינה יכולה לאכוף את התקנות הקשורות במאבק בקורונה ללא שיתוף פעולה מצד האזרחים. כאשר הציבור מצפצף – המגזר החרדי, המגזר החילוני, המגזר הערבי – אנחנו מתקרבים לתהום.

בהדגלים השחורים – כמו גם אחרים במגזר "רק לא נתניהו" – אינם מתעניינים בנגיף הקורונה (הם מפרים את הכללים שקבע משרד הבריאות) ולא אכפת להם מן הדמוקרטיה ושלטון החוק. מה שמניע אותם: השנאה לנתניהו, ועל כן הם יוצאים להפגנות השנאה וההסתה ולארוחת ההוללים המצפצפים בערב ראש השנה.

אלה ואלה ריסקו ומרסקים את הערבות ההדדית החיונית למאבק בנגיף, עושים שבת לעצמם או חוק לעצמם, ושמים את עצמם מעל שלטון החוק. אלה ואלה מתיימרים להיטיב עם אזרחי ישראל, אבל אלה ואלה מקשים על הממשלה ועל המשטרה לעשות את הנדרש למען אזרחי ישראל.

הנשיא טראמפ נדבק ככל הנראה בהתקהלות המונית בגינת הבית הלבן, תחת כיפת השמיים. זה לא מפריע למפגינים באוויר הפתוח להתקהל בצפיפות, לא תמיד עם מסיכות, ולשלוח אצבע מאשימה נגד החרדים. ומנגד, אלה המתפללים להכעיס בחללים הסגורים מתנשאים, חושבים כי להם זה לא יקרה, ושולחים אצבע מאשימה כלפי המפגינים כביכול למען הדמוקרטיה, מפגינים הנהנים מרוח גבית של התקשורת ושל האופוזיציה הפנים-ממשלתית.

אלה ואלה מתעלמים לא רק מבריאותם שלהם, אלא גם מבריאותם של אחרים, ומצוותי הרפואה הקורסים. אלה ואלה מתעלמים מתוצאות הבחירות ומהוראותיה של ממשלה שנבחרה באורח דמוקרטי, שאושרה על-ידי העם-הריבון באמצעות נציגיו בכנסת, ואפילו קיבלה גושפנקא וחותמת כשרות של 11 שופטי בית המשפט העליון. כל זה אינו מעניין את הברסלבים השחורים ואת אחיהם מן הדגלים השחורים.

על כן, חשוב להזכיר לאחים אלה עד כמה הם דומים לאחים אחרים, שמעון ולוי, שעליהם אמר יעקב אביהם ואבינו: "שמעון ולוי אחים, כלי חמס מכרותיהם. בסודם אל תבוא נפשי, בקהלם אל תחד כבודי" (בראשית מ"ט, ה'-ו').