ברקוביץ' :בירושלים יש אובדן שליטה

חבר מועצת ירושלים ויו"ר התעוררות, עופר ברקוביץ, שוחח היום (ראשון) עם ערוץ 7 על התפרצות הקורונה הגדולה בעיר.

"זה משבר מורכב, בריאותי, חברתי וכלכלי ונדרשות פעולות מנהיגותיות משמעותיות, לצערי הרב כפי שזה נראה בימים האחרונים משה ליאון מאבד שליטה טוטאלית בירושלים, על הנעשה ועל המשבר הזה", תקף.

לדבריו, "יש בעיר למעלה מ-8000 חולים, הפרות חמורות של הסגר, פתיחה של מוסדות חינוך, סוכות ענק שמוקמות ברחבי העיר, ויש אובדן שליטה ואין אכיפה. אין אמירות ברורות, אין הסברה ואין יכולת אמיתית להשתלט על המספרים בירושלים. אני חושב שזה כשל מנהיגותי, ולאורך כל המשבר יש אירועים חוזרים ונשנים שבהם אין דוגמא אישית".

ברקוביץ' מטיל את האחריות על העירייה והמשטרה גם יחד, "הן צריכות לפעול יד ביד בעניין הזה. צריכה להיות אמירה ברורה ונוכחות בשטח של ליאון, לקבל החלטות קשות, גם אם זה בניגוד לדעת מה שחושבים חלק מהתומכים. אנחנו במאבק נגד נגיף הקורונה, זה לא מאבק מגזרי, אלא בעד שלום הציבור, ופעולות האכיפה וההסברה והבטיחות בשטח חייבות להיות מאוד דרמטיות, במיוחד כשיש עלייה בחולים החדשים, ומנגד יש שקט דממה, חוסר יכולת לאכוף ואובדן שליטה מעציב".

בהמשך הראיון דחה ברקוביץ' את השמועות על הצטרפותו לפוליטיקה הארצית, "אנחנו ממשיכים לעבוד בשביל ירושלים בכל מקום ובכל זמן ואין שום דבר שנמצא על הפרק ואנחנו כאן כבר 12 שנים וממשיכים לעבוד למען העיר".

בסוף הריאיון סיפר ברקוביץ' כי הוא ואשתו בדרך ללידת ילדם השלישי, "אנחנו תמיד אופטימיים ואנחנו פה ליד בית החולים הדסה בדרך ללידה שלישית, מביאים עוד חיים ועוד ילדים לעולם הזה. אנחנו אוהבים את ירושלים ואת מדינת ישראל ואנחנו עם חזק, אבל כדי שנוכל לעמוד במשבר הזה צריכה להיות פה התנהלות אחרת הן של ההנהגה ברמת הלאומית והן ברמת העירונית, כדי לאפשר לאנשים לעבור את התקופה הזאת"

תגובת עיריית ירושלים לדבריו של ברקוביץ': "הנהגת העיר נמצאת בקשר קרוב ורציף עם משטרת ישראל ושאר גורמי אכיפת החוק ובקשר עם הקהילות בעיר, במקביל וביחד פועלים מזה ימים למניעת התקהלות אסורה ושמירה על נוהלי משרד הבריאות.

לקהילות הובהר כי לא תהייה כל סובלנות במקרה של התקהלות וכי יופעלו מלוא האמצעים העומדים לרשות משטרת ישראל . עוד הובהר לראשי הקהילות ולמארגנים כי ניסיון להתקהל לא רק שיפוזר הלכה למעשה אלא אף יוביל לפעילות פלילית במישור המשפטי. עד כה, כפי שהתחייבו ראשי הקהילות, לא התקיימה פעילות אסורה בסוכות אלה וכאמור פעילות כזאת, ככל שינסו לקיים אותה תמצא את גורמי האכיפה פועלים מולה באפס סובלנות.

צר לנו כי יש מי שעוסקים בפוליטיקה קטנה בימים אלה, במקום להצטרף למאמץ לשמור על חיים שיש בהם מידה של סובלנות, תוך הקפדה על כללי משרד הבריאות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו