הרב לאו וריבלין. ארכיון
הרב לאו וריבלין. ארכיון צילום: דוברות

בכל שנה נוהג נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לבקר בסוכות הרבנים הראשיים לישראל בחול המועד סוכות, אך השנה לא התאפשר ביקורו בשל המאבק בנגיף הקורונה.

הבוקר (ראשון) שוחח הנשיא טלפונית עם הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו שליט"א, וביקש לאחל לו חג שמח והודה לו על מאמציו הרבים לשמור על ההנחיות: "עמידתך כחומה בצורה לשמירת הבריאות וההנחיות בקרב כל בית ישראל היא לדוגמה ומופת למנהיגות", אמר הנשיא לרב לאו.

"בכל שנה, בחג הסוכות, אני מקפיד למלא את מצוות 'הַקְבַּלַת פְּנֵי רָבּוֹ', לעלות לרגל, ולבקר בסוכתו של הרב הראשי לישראל. השנה נמנע ממני, למרבה הצער לבקרך. גם את סוכת הנשיא הפתוחה לכל, מסורת מפוארת, נאלץ לקיים השנה מרחוק. אני אפגוש את האושפיזין שלי, את כל העם בישראל, בסוכה המדומיינת והממוחשבת," אמר הנשיא.

הרב לאו חיזק את דברי הנשיא על חשיבות השמירה על ההנחיות וסיפר כי לראשונה מזה שנים נמנע מלקיים את מצוות החג בבית הוריו: "השנה אני כאן בביתי במודיעין, והורי בביתם, שוחחנו טלפונית. השנה נתפלל ונייחל שלשנה הבאה נוכל ונצליח להיות בריאים, שמחים ושלמים. על ממת שנזכה בשנה הבאה לחוג יחד בריאים ושלמים, אין לנו ברירה, השנה על כל אחד ואחד לחוג בסוכתו."

הרב לאו שב והדגיש את חשיבות השמירה על ההנחיות בקרב כלל הציבור, כל אדם לעצמו וללא כל קשר לזלזול שמפגינים אנשים אחרים, ואמר: "אתה הרי לא מסתכל אם השני שומר שבת או לא שומר. אתה יודע שזאת ההלכה, וההלכה מחייבת אותך. גם אם השני לא עושה זאת - אתה שומר על החיים ולכן אני קורא לציבור לחדול מלהביט מסביב ולעשות את אשר מוטל עלינו."

הנשיא הוסיף: "לצערנו, ישנה תחושה אצל חלק מציבור שומרי המצוות כאילו ההנחיות נועדו חס וחלילה כדי לפגוע ביהדות. אנחנו במדינה יהודית ודמוקרטית וקיום היהדות הוא עבורנו צו חיים פשוט. ההנחיות לא נגד הדת אלא בכדי לשמור על נפשותינו כפי שאנו מצווים."

עוד אמר הנשיא: "אנחנו מחכים ומצפים לתפילתך שתפרש עלינו סוכת שלום, עלינו ועל כל עם ישראל וכמובן על ירושלים. אני מבקש את כבוד הרב לשאת תפילה למען המדינה ולמען תושבי ישראל שתסור מעל כולנו המגפה ושיהיו מועדים לשמחה."

בתום שיחתם שבו הרב והנשיא לחלוק תפילה לבריאותו השלמה של מרן הרב חיים קנייבסקי שליט"א אשר חלק בקורונה לאחרונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו