שורפים מדינה שלמה

מי מביא עלינו סערה בימים אלה יותר ממניפי הדגלים השחורים, החולצות השחורות, האנרכיסטים שבמעשיהם זורעים את זרע הפורענות.

מתן פלג , ט"ז בתשרי תשפ"א

הפגנת שמאל
הפגנת שמאל
צילום: אם תרצו

אלו הם ימי חג הסוכות. ימי היציאה מדירות הקבע אל הדירות הארעיות. הימים שמעמידים לנגד עיננו את שבריריות החיים. התחלנו שנה, ביקשנו מחילה וכפרה וכעת נכנסו לשיעור השלישי הבא להזכיר לנו איך הבית כולו יכול להיהרס בשבריר הסערה.

ומי מביא עלינו סערה בימים האלה יותר ממניפי הדגלים השחורים, החולצות השחורות, האנרכיסטים שבמעשיהם פשוט זורעים את זרע הפורענות. מבזים שוטרים, מבזים חיילים, מבזים סקרנים עוברי אורח ואנשי תקשורת. אף תוקפים עמדת שידור של ערוץ טלוויזיה.

במשפט שלמה הנוכחי - הרי שמדובר באלו המוכנים לגזור את התינוק לאלף חלקים, העיקר שמבוקשם יתקבל. אבל מה מבוקשם? קשה לענות במפורש. אומנם התקשורת עומדת על כך שכל יהבם תלוי בהתנגדות לראש הממשלה הנבחר, אך השלטים המונפים מאשימים את ישראל בפשעי אפרטהייד, בכיבוש לא חוקי, בסיפוח ובגזענות.

אז הדגלים השחורים רוצים לסלק את הלולב או להרוס את הסוכה? האם כת "רק לא ביבי" שעשתה יד אחת עם "דת ההפגנות נגד ישראל" מוכנה באמת לשרוף מדינה שלמה ולו רק כדי שגם בית אחד בבלפור יעלה גם הוא באש?

מנגד עומדים רבים כל כך באומה העתיקה בעולם שבחרו בערבות הדדית ובחרו שלא להתפלל בבתי הכנסת בחודש החגים. רחבת הכותל עומדת ריקה מאדם, מלאה הוד של אהבת ישראל, דאגה לזולת, לגר לזקן ולטף במטרה למגר את המגפה, מביטים בהשתאות כיצד נערך מולם משתה ביזוי שבועט בכל מוסכמה, בכל אהבת לרעך כמוך. "אכול ושתו כי מחר נמות." לאו דווקא ממקורונה אבל בוודאי מפירורה של החברה. כי איזו סוכה תעמוד בפרץ כשקלונסותיה נאכלות מבפנים, אפילו לא סוכת ישראל.

אמר זאב ז'בוטינסקי "כל מה שעוזר לתחייתה (של האומה מ.פ) – קודש הוא, וכל מה שמפריע – טומאה, כל מי שמפריע – שחור הוא, שחורה אמונתו, שחורים דגליו". אמר וצדק.

אל יטעה מי שמפגין עם הדגלים השחורים וחושב שהוא שומר בכך על הדמוקרטיה. הוא לא. הוא משרת ברונים אינטרסנטיים שחברו לצורך העניין אל עוכרי ישראל. הם כלי שרת. אידיוטים שימושיים.

בנוסף לכל זה, כמו שבדרך כלל קורה במציאות - היא עולה על כל דמיון. אפשר לשפשף את העיניים ולא להאמין איזו התנהלות מעוררת תדהמה. מי היה מאמין שדווקא לצד פלוגות החוליגנים והתמימים הסומאים תעמוד מערכת המשפט עם אינטרס משותף. היטיבה לנסח בפשטות ובהירות שופטת העליון לשעבר מרים נאור, כי משפטו של נתניהו הוא גם משפטו של מנדלבליט. שהוא לא רק היועץ המשפטי לממשלה אלא גם פרקליט המדינה. כלומר כל שכבת המשפט בישראל עומדת לרשות האדם שאם יפסיד במשפט שהוציא לפועל- הוא גמור מקצועית וציבורית.

אבל בימי סוכות האלה, לפחות נתנחם בעובדה שסוכה, למרות שבריריותה, היא בת אלפי השנים. סערות רבות צלחה הסוכה, אף חמורות מזו שבעתיים.

כל עוד ימשיכו מיליוני ישראליים להתפלל מחוץ לבתי כנסת, לא יגיעו לכותל, לא יקיימו אושפיזין בבית אבא ואמא, למען יאריכון ימיהם- כן יאריכון בעזרת השם ימי כל העם.

בדרך זו הלכו גדולי הרבנים בציבור החרדי שמחו נגד הקיצוניים שמתעלמים מן החוק ומן הערבות הדדית. חבל מאד שבקרב מנהיגי החולצות השחורות אין אותה גדלות רוח.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו"