ל-3 ילדים נכרתה אצבע מאותו סוג מאוורר

שלושה ילדים מאושפזים בבית החולים "שיבא" עם פגיעת אצבע מלהבי מאוורר של חברת Müller. היבואן: "רשלנות הורית".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשפ"א

לירז נעמן עם בנו מלאכי בן ה-2.5 בבית החולים
לירז נעמן עם בנו מלאכי בן ה-2.5 בבית החולים
צילום: באדיבות המצולם

לפחות שלושה ילדים אושפזו בעקבות פגיעה באצבע ממאוורר של חברת "מולר" (Müller). לחלקם נכרתה האצבע.

ישי, שבנו בן השלוש הכניס בערב חג הסוכות אצבעות למאוורר והזרת שלו נכרתה, ביקש להזהיר את הציבור.

בערב החג, ברגע אחד של חוסר תשומת לב, הילד הקטן הכניס את האצבעות למאוורר והזרת שלו, כאמור נכרתה. כשאושפזו עם בנם בבית החולים פגשו ההורים עוד משפחות שקרה להן אותו הדבר עם מאוורר מאותו הדגם.

"קנינו באושר עד מאוורר של חברת מולר", סיפר ישי לערוץ 7. המאוורר מדגם עם להבי נירוסטה ועל האריזה כתוב כי הוא בעל "רשת צפופה לבטיחות מירבית".

"בערב החג, בזמן שהכנו פה את הסוכה, הילד בן ה-3.5 ברגע אחד של היסח הדעת שלנו, הכניס אצבע לבפנים והיא פשוט נכרתה", סיפר.

"מד"א פינו אותנו לתל השומר, שמה הקפיצו רופאים מהבית והיה לנו ניתוח ארוך", אמר. "החזירו את האצבע ועכשיו הוא מאושפז שמה. מקווים שזה באמת יתאחה".

הם גילו, כאמור, עוד מקרים דומים. "תוך כדי אנחנו קולטים עוד ועוד ילדים שזה קרה להם", ציין. "איתנו שמה מאושפזים עוד 2 משפחות עם פגיעות באצבעות מאותו מאוורר בדיוק מאושר עד. דיברתי עם עוד אמא מלוד שגם הבן שלה עם חתך עמוק ותפרים מאותו מאוורר".

רשת "אושר עד" וגם היבואן של המאוורר התנצלו. "אתמול בלילה דיברתי עם מנכ"ל אושר עד. הוא הצטער לשמוע ואמר שהם יטפלו", אמר ישי. "הבוקר התקשר אלי היבואן ואמר שהוא יחזיר את כל המאווררים למחסנים. אמרתי לו שצריך להודיע לציבור להחזיר את המאווררים, והוא אמר שהם יטפלו בזה. בנוסף הם הגיעו למחלקה להתנצל והביאו משהו למטופלים".

מלבד ההתנצלות שקיבלו המשפחות, ישי לא מסתיר שנשקלת האפשרות לתבוע פיצויים. "יש מחשבה לתבוע אותם", אמר, "אבל כרגע אנחנו עסוקים ברפואה".

"יכול להיות שהמתחרות של 'מולר' עכשיו שמחות שהנה המתחרה שלהן נדפקת, אבל זה לא אומר ששאר החברות בסדר", ביקש ישי להדגיש. "הורים צריכים לבדוק עכשיו. אם זה עבר מכון תקנים אז יש פה, יכול להיות, כשל ברמה יותר רחבה".

בפתח המכתב ששלח עו"ד אבי וינרוט המייצג את יבואן המאווררים, הואשמו ההורים ברשלנות. "החברה מצרה על האירועים שאירעו לילדים במהלך חג הסוכות, כנראה מחמת רשלנות הורית", כתב. "חשוב להבהיר ולציין כי מדובר במוצר איכותי ואמין הנמכר ברשת 'אושר עד' מזה שנים ללא תקלות ו/או טענות מסוג זה".

מרשת אושר עד נמסר בתגובה: "לאור המקרים החליטה הרשת על הסרה מיידית של המוצר מהמדפים".

עו"ד פרופ' אבי וינרוט, המייצג את היבואן של המאוורר, חברת 'אבי אליהו שיווק חשמל בע"מ', מסר בתגובה: "לתשומת לב צרכני המאווררים מסוג MULLER, מדובר במאוורר תעשייתי. בהוראות השימוש נכתב מפורשות בחמישה מקומות שונים שאין להכניס אצבעות או חפצים אחרים למוצר. כן כתוב: 'לעולם אין לאפשר לילדים או לאנשים בעלי מוגבלויות להשתמש או להיות בקרבת המאוורר'.

''המאוורר קיבל אישור תקינה כנדרש ממכון התקנים וגם צוין בתקן במפורש כי 'יש להציב מאווררים באופן כזה שתימנע נגישות של ילדים אליהם'. מדובר במוצר ותיק שמשווק מזה שנים ברשתות השיווק ברחבי הארץ לשביעות רצון הציבור. החברה מבקשת להדגיש שוב את הצורך לתלות את המאוורר במקום גבוה ובטוח הרחק מהישג ידם של ילדים", מסר וינרוט.

המאוורר
צילום: ללא
אצבע של מבוגר נכנסת בקלות דרך רשת הביטחון
צילום: ללא