שיא במספר חולי הקורונה באירופה

מספר מדינות באירופה רשמו שיא יומי של חולים חדשים בימים האחרונים. "מתכוננים לחורף קשה מאוד".

ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשפ"א

שיא במספר חולי הקורונה באירופה-ערוץ 7
מחלקת קורונה באיכילוב
Eitan Elhadez / TPS

מגיפת הקורונה ממשיכה להשתולל באירופה, ומדינות רבות ביבשת רשמו בימים האחרונים שיא יומי במספר הנדבקים החדשים.

בריטניה רשמה בשבת 12,872 מקרי הידבקות חדשים, מעל לכפול מהממוצע של השבוע הקודם. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הזהיר היום (ראשון) כי "זה יכול להיות חורף קשה מאוד לכולנו. זה ימשיך להיות מלא מהמורות עד לחג המולד".

עד היום נרשמו בבריטניה מעל 480 מקרי הידבקות בקורונה, עם מעל ל-42 אלף מקרי מוות מהנגיף.

מדינות אחרות קבעו בסוף השבוע שיאים יומיים של נדבקים מאז התפרצות המגיפה ושיעור התמותה באירופה עלה, כך הודיע המרכז האירופי למניעת ובקרת מחלות בדו"ח השבועי שלו.

בצרפת רשמה סוכנות הבריאות הלאומית שיא יומי של נדבקים ביום בשבת עם 16,972 מקרים חדשים. בכך נשבר השיא היומי הקודם של 16,096 נדבקים שנרשם בשבוע שעבר. שר הבריאות אוליבייה וראן הזהיר כי פריז נמצאת בסכנה לחזור לסגר כללי כבר ביום שני, לאחר שהממשלה אמרה כי המצב מחמיר בבירה הצרפתית.

פולין דיווחה על 2,367 מקרי קורונה חדשים ביום שבת, היום השלישי ברציפות בו נרשם שיא נדבקים יומי חדש. איטליה דיווחה ביום שבת על 2844 נדבקים חדשים, העלייה היומית הגבוהה ביותר מאז 24 באפריל.

לפני מספר ימים הזהירה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי בשיעור הזיהום הנוכחי עלולה גרמניה לרשום מעל 19 אלף מקרי הידבקות חדשים מדי יום עד סוף השנה.

ביום שישי דיווחה גרמניה על 2,673 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, המספר הגבוה ביותר של נדבקים ביום אחד מאז ה-18 באפריל, על פי המרכז לבקרת מחלות בגרמניה.

בעקבות זאת הודיעה מרקל על סדרת הגבלות חדשה, לרבות התקהלות במסיבות פרטיות של עד 25 בני אדם בלבד, בעוד אירועים פומביים יוכלו לארח עד 50 בני אדם. "עלינו לציית לכללים לקראת החורף. אני בטוחה כי החיים כפי שאנו מכירים אותם יחזרו, אך כעת עלינו להיות הגיוניים", אמרה מרקל.