צפו: ברכת הכהנים בכותל המערבי

כהנים ותושבי ירושלים הגרים במרחק קילומטר אחד מהכותל המערבי משתתפים בתפילת שחרית חגיגית של חול המועד סוכות

ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשפ"א | עודכן: 08:31

למעלה מחצי מיליון השתתפו הבוקר (שני) מרחוק במעמד ברכת הכהנים המסורתי שהתקיים הבוקר (ב) ברחבת הכותל המערבי.

מעמד ברכת הכהנים המסורתי ותפילת שחרית של חול המועד סוכות, התקיימו במתכונת מצומצמת בהשתתפות כמאתיים משפחות וכהנים מתושבי העיר העתיקה, אשר להם הזכות לפקוד את רחבת הכותל המערבי בהתאם להנחיות.

ברכת הכהנים התקיימה במעמד הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו אליהם הצטרפו רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ, שגריר ארה"ב בישראל דייויד פרידמן, שהינו כהן וראש עיריית ירושלים משה ליאון.

בסיום תפילה זו נערך מעמד "קבלת עול מלכות שמים" ע"י הרב יצחק יוסף , והרב הראשי לישראל הרב לאו אשר נשא תפילה לשלום המדינה ולחיילי צה"ל ואמר פרקי תהילים לזכות הקהל הקדוש שהצטרף אלינו מהארץ ומהעולם.

עם סיום המעמד התקיימה תפילה מיוחדת לשלומו של הרב חיים קנייבסקי ולרפואתו של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, כששגריר ארה"ב מסר שהוא ידווח על התפילה במקום הקדוש לנשיא.

עשרות הכוהנים בירכו בהתרגשות גדולה כשליחי הכוהנים כולם, את הברכה הכתובה בתורה בתפילת שחרית ובתפילת מוסף, לרפואת כל חולי עמו ישראל בארץ ובתפוצות ולעצירת המגיפה. השנה, אנו מציינים יובל למעמד ברכת הכוהנים שהחל לפני כמעט 50 שנה מיסודו של הגה"צ רבי מנחם מנדל גפנר זצוק"ל, ומאורגן מזה שנים על ידי הקרן למורשת הכותל המערבי.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים "ברכת הכוהנים הכתובה בתורה יש בה הבטחה לשמירה מן המזיקים ולשלום על ישראל, בימים קשים כאלו אנו זקוקים לברכה שבעתיים. לדאבוננו, קיום המעמד המיוחד התקיים במתכונת שונה מהרגיל וללא השתתפות רבבות יהודים אך קיימנו את המסורת במתכונת מצומצמת תוך שמירה על ההנחיות וחיבור כל עם ישראל מהארץ ומהתפוצות."

הקרן למורשת הכותל המערבי מבקשת להזכיר לציבור שלקחה על עצמה בימים אלה להגיד קדיש עבור מי שצריך, במניין המתקיים מדי יום ברחבת הכותל המערבי. ניתן לשלוח שמות נפטרים לאמירת קדיש באמצעות אתר הכותל או ישירות דרך שליחת וואטסאפ למספר 052-3077788.

כמו כן, הקרן מזכירה כי מדי יום חול מתקיימות תפילות בהתאם להנחיות ברחבת הכותל המערבי המועברות בשידור ישיר באתר הכותל ובטלפון ייעודי 02-301-1133 לרווחת המתפללים ולזיכוי הרבים.טוען....