תרבות הטרור!

המלחמה של ארגון ׳בצלמו׳ בתרבות הטרור והניצחונות המשמעותיים שהשיגו בחמש השנים האחרונות

ארגון "בצלמו" , י"ז בתשרי תשפ"א

לפני חמש שנים נתקלנו במודעה תמימה בפייסבוק על אירוע בתיאטרון אל מידאן בחיפה לכבוד יום האסיר הפלסטיני.

בירור קטן שלנו העלה שמדובר בהצגה התומכת ומאדירה את חטיפת ורציחת החייל משה תמם ז"ל וכמובן את המחבל הרוצח ואליד דקא. הרוצח יושב עד היום בכלא במאסר עולם וממשיך להוביל משם פיגועים והיה מעורב בהברחת הפלאפונים של ח"כ לשעבר באסעל גטאס.

כל הפרטים ואפשרות תרומה ל׳בצלמו׳ >>

מרגע שגילינו זאת הבנו שיש כאן טרור חדש שנקרא תרבות הטרור. קיימת מסה שלמה של פעילות לקדם ולהאדיר מחבלים בשלל פלטפורמות שונות. בעבר עיקר המסה היה בכיכרות וברחובות, היום זה השתנה.
זה מגיע בפייסבוק בסרטונים שונים, בהצגות, בסרטים ובמחזות.

כך למשל עינת וייצמן העלתה הצגה שלמה של מחבלים בכלא בתיאטרון יפו ואף נערכו אירועים לשיחרור מחבלים בהם נשמעו קריאות לפגוע בחיילי צה"ל מתוך טענה שאין מדובר בהסתה "אלא באמנות".

בעוד הצבא ידע להתמודד עם הטרור בהצלחה. בתחום זה נרשם ואקום. ארגון בצלמו החליט להוביל את המאבק בתרבות הטרור כשהוא סימן לעצמו שלושה יעדים: א) מקום שמאדיר טרור או נותן באופן קבוע במה למי שפוגע במדינת ישראל ייסגר לחלוטין ב) כל אירוע שפוגע או תומך בטרור יבוטל ג)חוק הנכבא יושם ואף יורחב.

ואכן עד כה סגרנו לחלוטין שלושה מקומות: תיאטרון אל מידאן החיפאי שהיווה כפי שציינו בית למחבלים ותומכיהם, גלריית ברבור שאירחה תערוכות המאדירות טרור וכן מאות אירועים אנטי ישראלים ופורום דו קיום בנגב שארח בקביעות ארגונים שקוראים לחרם על מדינת ישראל.

כל הפרטים ואפשרות לתרומה ל׳בצלמו׳ כאן >>>

המקומות הללו היו כולם ממומנים מכספי ציבור ואין ספק שסגירתם גרמה לחיסכון של מיליוני שקלים בשנה למשלם המיסים הישראלי (תקציב ל תיאטרון אל מידאן בשנה היה קרוב לשני מיליון שקל ללא תוספות ותקציבים נוספים ממפעל הפיס וכדומה).

* פירקנו את פסטיבל עכו שנתן במה לתומכת הטרור והחרם עינת וייצמן ובמקומו התקיים פסטיבל ציוני.
* ביטלנו את ההצגות והאירועים של משוררת הטרור דארין טרטור במקומות רבים בארץ וגרמנו לעזיבתה מהארץ לשבדיה בתור אמנית נרדפת.

* חוללנו סערה גדולה סביב פרס לסרט המאדיר את לאה צמל עו"ד המגנה על רוצחי אדם. גרמנו לביטולי אלפי מנויים למפעל הפיס מה שגרם למפעל להיכנע ולהודיע שמשנה הבאה הפרס לא יינתן אוטומטי אלא רק לסרטים שמפעל הפיס יתמוך בהם כאלה שמקדמים את ערכיו.

גם בגזרת הפייסבוק הובלנו מאבק ציבורי למניעת הסתה ברשת. הורדנו עשרות דפי פייסבוק של ארגוני טרור ואנטשימיים שהפיצו עלילות דם כנגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל.

הובלנו לראשונה את התחלת יישום חוק הנכבה וגרמנו לכתיבת חוק נאמנות בתרבות שבעזרת השם יעבור בממשלה הקרובה.

אבל בעיקר גרמנו לדבר אחד משמעותי תֵיאטרָאות ואולמות כיום כבר בורחים מלעלות אירועים והצגות אנטי ישראליות. הם מפחדים מבצלמו. רוב האירועים ההצגות והמחזות שנלחמו בעבר כגון ארכיון של בצלם וארקדי זיידס או צילום אופקי המתעד חיילי צה"ל במחסומים, קוראים לי רייצל קורי על אנרכיסטית שנלחמה בחיילי צה"ל ועוד רבים התאדו ונעלמו מהמפה .

כולם היו הצגות שעשו רעש רב, מחזות שזכו לשלל כתבות מפנקות. אבל בסוף התיאטרונים פשוט העדיפו לא לעלות אותם כדי שלא להסתבך עם חוק הנכבא שאותו דאגנו להוציא מההקפאה ולדאוג להפעלתו בשטח.

בצלמו מובילים את המאבק בגופים הללו ושומרים על מדינת ישראל וחיילי צה"ל. כל הפרטים לתרום להם כאן >>