כתב אישום נגד אביעד משה: תקף באכזריות, בקור רוח ובשיטתיות

כתב אישום הוגש נגד נגד אביעד משה בגין ניסיון לרצוח את בת זוגו בביתם במצפה רמון בערב ראש השנה, 'התעלם מזעקותיה ותחנוניה'.

ידידיה בן אור , י"ז בתשרי תשפ"א

שירה
שירה
צילום: באדיבות המשפחה

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אביעד משה, בן 45, בגין עבירות של נסיון רצח וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות שביצע כלפי בת זוגו, שירה, בביתם במצפה רמון בערב ראש השנה.

על פי עובדות כתב האישום, בין בני הזוג התפתח בערב החג ויכוח על רקע רצונה של בת הזוג להתגרש ולהעביר את החג יחד עם בנם בן השנה ו-10 חודשים בבית הוריה.

בעקבות הויכוח תקף משה את בת זוגו באכזריות מספר רב של פעמים באמצעות מערוך עץ שבו השתמשה לצורך הכנת חלות לחג, חנק אותה בצווארה ודקר אותה באמצעות סכין מטבח משוננת עם להב באורך של כ-10 ס"מ כ-20 דקירות בכל חלקי גופה.

משה ניסה לרצוח את בת הזוג תוך שהוא מקלל ומשפיל אותה, חוסם בגופו את הדלת כדי שהיא לא תוכל לצאת ותוך התעלמות מוחלטת מזעקותיה ותחנוניה כי יפסיק, מבכיו קורע הלב של בנו שהיה ליד אמו, וכן מצעקותיהם של הוריה של בת זוגו ושל השכנים שלא יפגע בה.

מכתב האישום עולה, כי משה תקף את בת זוגו בקור רוח ובשיטתיות, תוך שהוא מחליף כלי תקיפה, עוצר בין תקיפה לתקיפה ואף מנהל שיח עם השכנים.

חייה של בת הזוג ניצלו בנס, וזאת רבות הודות להתערבותם המהירה של השכנים שלא נותרו אדישים לזעקות שנשמעו מהבית.

בכתב האישום צוין עוד כי במועד הגשת כתב האישום בת הזוג נותרה באשפוז, ללא צפי לתאריך שחרור, והיא תיזקק לשיקום ממושך וקשה. הפרקליטות מבקשת לעצור את אביעד משה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.