גן ילדים
גן ילדים iStock

פורום הגנים הפרטיים פנה הבוקר (שני) לוועדת השרים לענייני הקורונה ודרש לפתוח את גני הילדים, המשפחתונים והצהרונים

״אנו דורשים לפתוח את גני הילדים מגילאי לידה עד 3, המשפחתונים והצהרונים, גילאים אשר הוכח כי רמת התחלואה וההדבקה בהם היא אפסית. הרצף החינוכי קריטי לילדים בגילאים הללו אשר רק בתחילת החודש חזרו ללימודים והדבר יגרום לנזק כלכלי למשק יאלץ הורים לעבוד מהבית או לוותר על עבודתם.

מהנתונים הקיימים עולה כי בכל הגנים הפרטיים אחוז הילדים שנושאים את הנגיף הוא מזערי ביותר וזניח. בנוסף, מחקרים שונים מראים שילדים בגילאים האלה מדביקים פחות וכך גם הנתונים שפרסם משרד העבודה מתחילת החודש".

״במידה ויוחלט שלא לפתוח את הגנים יש לפצות את הגנים בפיצוי ייעודי, אחרת הגנים שממילא מתקשים כלכלית, יקרסו, והגנים שיצליחו לשרוד יעלו מחירים וכך הורים רבים יאלצו להישאר בביתם במקום לצאת לעבודה גם לאחר הסגר היות והדבר לא יהיה כלכלי עבורם. אשר על כן, על הממשלה להבטיח את יישום המענק הייעודי לגנים הפרטיים גם בסגר הנוכחי.

מענק זה הוא פרי החלטה של משרדי האוצר והעבודה והרווחה לאחר משא ומתן עימנו ולאחר טיפול של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. בנוסף, יש לוודא שגם הצהרונים והמשפחתונים יהיו זכאים למענק ולא רק הגנים בהם עד 7 ילדים. הבטחת קיומם של הצהרונים והפעוטונים היא הכרחית לטובת המשך הבטחת חינוך וטיפול בילדים באופן רציף גם לאחר הסגר.

״נבקשכם לפעול על מנת שגני הילדים בגילאי לידה עד 3 יצליחו לשרוד כלכלית גם את הסגר הנוכחי וכן לאפשר את פתיחתם בהקדם שלא במתווה של קפסולות שאינן אפשרויות ליישום בגילאים הללו ועשויות להותיר ילדים (והורים) רבים בבית ללא מענה חינוכי ראוי בשל מגבלות המקום״.