"דוד מוטי" נפטר: קורין גדעון נפרדת מהאדמו"ר מפיטסבורג

קורין גדעון מספרת על האדמו"ר מפיטסבורג שבעלה חילי הוא אחיין שלו. ''הייתה לנו זכות גדולה שיברך אותנו בחתונה''.

ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשפ"א | עודכן: 19:16

"דוד מוטי" נפטר: קורין גדעון נפרדת מהאדמו"ר מפיטסבורג-ערוץ 7
קורין גדעון
צילום: באדיבות המצולמת

אשת הטלוויזיה קורין גדעון התעוררה הבוקר (שני) לבשורה קשה: פטירת האדמו"ר מפיטסבורג זצ''ל, שהיה דודו של בעלה חילי סורוצקין.

"לפעמים החיים מכים בנו חזק", סיפרה גדעון בפייסבוק, ''חילי חוגג היום יום הולדת, אבל במקום להתעורר לשמחה, התעוררנו לבשורה קשה מאוד - הדוד האהוב והקרוב ביותר אליו נפטר. האדמו״ר מפיטסבורג זצוק״ל, שהיה פשוט דוד מוטי בשביל חילי.

"תמיד חילי סיפר לי איך בתור ילד כל כך אהב לנסוע לחצר שלו לאשדוד, להתארח שם בשבת, להיות לצידו ב׳טישים׳. הוא היה אמנם אדמו״ר, אבל תמיד התייחס לחילי כמו בן".

קורין גדעון המשיכה: ''הייתה לנו גם הזכות הגדולה שיברך אותנו בחתונה. קצרה היריעה מלהכיל את כל פועלו של האדמו״ר אבל אחד הדברים שהכי ייחדו אותו הייתה האהבה הגדולה שלו למוזיקה והוא ידוע בניגונים הרבים שהוא הלחין.

''היום הזה הוא יום שמערבב בתוכו חיים ומוות, אבל זה כנראה טבעו של עולם. יהי זכרו ברוך", הוסיפה גדעון.

האדמו"ר מפיטסבורג, רבי מרדכי יששכר בער לייפער, נפטר בבית החולים לניאדו בנתניה לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. בן 64 בלבד היה בפטירתו.

לאורך חצי השנה האחרונה הקפיד האדמו"ר מפיטסבורג על כלל הנחיות משרד הבריאות וכמעט שלא יצא מביתו. לפני שבועות אחדים הוא יצא לראשונה וממקור שאינו ידוע נדבק בנגיף ומצבו הרפואי החל להידרדר.

זמן קצר לאחר אשפוזו הוא הורדם והונשם. בערב יום הכיפורים האחרון ניסו רופאיו להעירו לאחר שנרשם שיפור קל במצבו ואף תקשר קלות עם סובביו. עם צאת החג שוב הוחמר מצבו והוא הורדם בשנית.

אתמול נרשמה הידרדרות נוספת והרופאים נלחמו על חייו. בלילה האחרון הוא נפטר למגינת לב משפחתו וחסידיו.

האדמו"ר מפיטסבורג היה מגדלור של יהדות מאירה באשדוד במשך שנים ארוכות. יהודים רבים מכל החוגים והעדות, ואף ציבור מסורתי גדול, נהגו להסתופף בצילו ולהתייעץ עמו.

הרב המנוח נהג להסביר פנים לכל אחד וקירב רחוקים בפנים מאירות. בסתר נהג לסייע למאות ואלפי משפחות נזקקות בחסידות ומחוצה לה וזכה לקדש שם שמיים בקרב תושבי העיר אשדוד.

הוא נחשב לבעל מנגן וחלק מלחניו הפכו ל'נכסי צאן ברזל' בשירי השבת בעולם החסידות. הותיר אחריו בנים ובנות וצאצאים רבים ההולכים לאורו.