ראיון עם הרב יהושע מרדכי שמידט

הרב יהושע מרדכי שמידט, ראש ישיבת שבי שומרון ורב היישוב, שוחח היום (שני) עם ערוץ 7 בזמן שהוא בתהליך החלמה מקורונה.

הרב שמידט נדבק בקורונה ואף אושפז לשבוע שלם כשהוא מחובר לחמצן. כעת הוא שוהה בביתו, עדיין מחובר לחמצן, אך מקווה בתוך ימים לנשום בכוחות עצמו בלבד.

"בערב שבת תשובה לקחו אותי באמבולנס בגלל שלא יכולתי לנשום, לבית חולים לניאדו", מספר הרב שמידט. "העבירו אותי לבילינסון, הייתי מאושפז בסך הכל שבוע ימים במחלקת קורונה בבילינסון וביום חמישי לפני סוכות שוחררתי ברוך השם ואני מתחיל להתאושש".

"דואגים לי פה בבית. ביומיים האחרונים אני מרגיש יותר טוב. אני עדיין מחובר לחמצן וזה יקח עוד כמה ימים, אבל אני מרגיש יותר טוב. זה בתהליך, אני מקבל פחות חמצן, אני מרגיש הרבה יותר טוב. עוד כמה ימים מקווה שאתנתק מהחמצן פה".

לדברי הרב שמידט, "אני מאוד מקפיד על עצמי, מאוד שמרתי על עצמי. בישיבה שמרו על הכללים בצורה חשובה ולא הדבקתי כמעט אנשים. הסתובבתי כל הזמן עם מסיכה וגם לא יותר מידי הסתובבתי בישיבה. עשינו לנו קפסולות לר"מים, חדרונים מיוחדים. והתוצאה שהקפדנו כל הזמן, שברוך השם לא הייתה כמעט הדבקה, אבל המשפחה נדבקה".

הרב יהושע מרדכי שמידט
הרב יהושע מרדכי שמידטצילום: באדיבות המצלם

"בבית חולים היה נורא ואיום", מספר הרב שמידט על שבוע האשפוז שלו. "זה מקום נורא ואיום. בבית אני מוקף במשפחה, אנשים באים לפתח הסוכה ופתח הבית, שומרים מרחקים גדולים".

הוא ביקש להעביר מסר במיוחד לציונות הדתית. "אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר בתקופה הזאת שכולם יתאחדו", אמר. "אני חושב שאנחנו צריכים פשוט להרבות אהבה אחד עם השני. לא סתם יש לנו בסוכות את ארבעת המינים, ארבעת הסוגים כולם נכנסים לסוכה".

"הקדוש ברוך הוא דורש מאיתנו עכשיו עבודה הרבה יותר פנימית", אומר הרב שמידט,"למרות שאנחנו לבד בסוכה אנחנו צריכים להגיע למצב שאנחנו שמחים באותה שמחה אם היינו עם ישיבה גדולה או שכונה גדולה עם מוזיקה. בשום פנים ואופן אסור להתבאס. אנחנו צריכים להתנהג בשמחה ולהגיע לדרגה פנימית גבוהה".

הכתבה בשיתוף משרד הבריאות