קבוצות הכדורסל הוגרלו לליגה הבלקנית

אחרי שמצאו פרצה בחוק כדי לשמור על שגרת אימונים ונרשמו לליגה הבלקנית האירופית, הוגרלו 12 קבוצות ליגת ווינר סל למפעל האירופי

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשפ"א

ההגרלה המלאה
ההגרלה המלאה
צילום: באדיבות מנהלת ליגת ווינר סל

בהגרלה וירטואלית שנערכה דרך אפליקציית "זום", הוגרלו היום (שני) 12 מתוך 13 קבוצות ליגת ווינר סל למפעל הליגה הבלקנית האירופי.

כזכור, ביום שישי האחרון הודיעה מנהלת ליגת ווינר סל על הרשמתן של 12 קבוצות הליגה, למעט מכבי ת"א, למפעל האירופי הקטן, זאת בכדי לשמור על שגרת אימונים לאחר שועדת חוק חוקה ומשפט בראשות ח"כ יעקב אשר הצביעה נגד מתן אפשרות להחריג את אימוני קבוצות הספורט המקצועניות מהוראת הסגר עליה החליטה הממשלה, למעט הקבוצות המשחקות במפעלים האירופיים.

בשל כך, החליטו במנהלת ליגת ווינר סל לרשום את כל 12 הקבוצות למעט מכבי ת"א המשחקת כבר במפעל אירופי, מפעל היורוליג, למפעל הליגה הבלקנית האירופי אשר בעבר כבר זכתה בו פעמיים קבוצה ישראלית - הפועל גלבוע גליל. כך יוכלו כל קבוצות הליגה לקיים שגרת אימונים, על אף החלטת ועדת חוק חוקה ומשפט כנגדם.

היום כאמור הוגרלו כל קבוצות הכדורסל הישראלי לטורניר המקדים של המפעל האירופי, בהגרלה אשר שודרה גם בדף הפייסבוק של מנהלת הליגה.

על פי שיטת השלב המקדים, 12 הקבוצות הישראליות ישחקו בארבעה בתים בני שלוש קבוצות כל אחד. כל קבוצה תשחק ארבעה משחקים בשלב המוקדם ובסיומו ראש בית א' תשחק מול ראש בית ג' וראש בית ב' מול ראש בית ד', כאשר שתי המנצחות יעפילו לשלב הבא, בו יתמודדו מול קבוצות מהבלקן.

בבית א' הוגרלה הפועל ת"א שב-2012 שיחקה במפעל האירופי הקטן כשהגיעה עד למעמד הגמר בו התמודדה מול הפועל גלבוע גליל בגמר שנערך באולם גן נר, אולמה הביתי של גלבוע. האדומים מת"א יתמודדו על הכרטיס למפעל האירופי מול שתי העולות החדשות - הפועל חיפה ובני הרצליה.

אלופת המפעל פעמיים ברציפות, הפועל גלבוע גליל תשחק בבית ב' מול מכבי חיפה ועירוני נהריה, בבית על טהרת צפון הארץ ובית ג' יפגיש בין הנציגות הישראליות בגביעי אירופה השונים - הפועל חולון שתשחק בליגת האלופות ועירוני נס ציונה שתמשיך לשחק ביורופקאפ. יחד איתן הוגרלה גם הפועל אילת.

בית ד' הוא הבית המסקרן מבין כולן, כאשר אליו הוגרלו מחזיקת גביע המדינה הפועל ירושלים וסגנית האלופה מכבי ראשון לציון שכבר נפגשו לא מעט פעמים למשחקי נוק-אאוט ביניהן בשנים האחרונות כשהפועל באר שבע תהיה היריבה הנוספת בבית כשזו תשחק לראשונה בתולדותיה במוקדמות מפעל בינלאומי.

מנכ"ל הליגה שי שטריקס ברך על ההגרלה ואמר "הכי חשוב שאנחנו יכולים לחזור לשחק כדורסל. כולנו עשינו הכל בשביל שיהיה אפשר לחזור לשחק כדורסל. כשתסתיים העונה, אני מקווה שנהיה גאים במה שעשינו. שש הקבוצות בבית הבלקני ייסגרו בהמשך השבוע. הצוות שלנו במשרד בקשר ישיר עם הקבוצות ואני משער שכולנו נשכיל לעבוד יחד ונוציא משהו טוב מהדבר הזה".

הבתים המלאים:

בית א': הפועל ת"א, בני הרצליה, הפועל חיפה
בית ב': עירוני נהריה, הפועל גלבוע/גליל, מכבי חיפה
בית ג': הפועל חולון, הפועל אילת, עירוני נס ציונה
בית ד': הפועל באר שבע, מכבי ראשל"צ, הפועל ירושלים

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il