אלירז פרץ
אלירז פרץצילום: יחצ

זו השנה התשיעית שמשפחתו וחבריו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד מארגנים שמחת בית השואבה לזכרו, השנה, בעקבות הקורונה, תתנהל המסיבה באופן שונה ותפתח את שעריה לאלפי אנשים.

שילה אדלר, חברו ושכנו של אלירז בשכונת היובל בעלי וממארגני השמחה, הסביר בשיחה עם ערוץ 7 מדוע הם ביקשו לארגן לזכרו דווקא שמחת בית השואבה.

"אלירז היה גם איש צבא במובן המלא", אמר, "הוא היה אחד המפקדים הנערצים בגולני. מצד שני ובנוסף לזה, אלירז היה איש משפחה ואיש של שמחת חיים".

לדבריו, "החגים מאוד מאוד אפיינו אותו. כאשר הוא היה מגיע הביתה הוא היה משקיע את כל כולו בחגים וסביב הקהילה בבית הכנסת בשכונת היובל, השכונה שבה שלומית ואלירז בחרו לחיות כמשפחה. הוא היה מאוד דומיננטי".

"אחד החגים האהובים עליו ביותר היה חג סוכות ושמחת תורה", ציין. "בשמחת תורה אנחנו זוכרים את אלירז, שהיה אז מפקד בחטיבת גולני, איך הוא היה קופץ עם הילדים, משתולל, מעייף את כולנו בריקודים ובחגיגות אל מול ספרי התורה".

"לכן", אמר אדלר, "החליטה שלומית ואנחנו יחד איתה, החברים מהשכונה, לציין בצורה שמחה ובצורה שאלירז היה רוצה שנציין את זכרו. ככה אנחנו כבר 9 שנים מציינים שמחת בית השואבה לזכרו של אלירז. זה התחיל במשהו קטן בסוכה המשפחתית וגדל עם השנים".

השנה שמחת בית השואבה תשודר בשידור חי כאן באתר ערוץ 7 מסוכות המובילים אותה, ובכך תפתח לראשונה לכל החפץ להשתתף.

שמחת בית השואבה לזכר אלירז פרץ
שמחת בית השואבה לזכר אלירז פרץצילום:ללא

"מי שתורם מזמנו ומגיע כל שנה זה יונתן רזאל שחוגג איתנו כל השנים האלה", אמר אדלר. "כמובן מרים פרץ והמשפחה שותפה מלאה לערב הזה, תושבי השכונה ורב השכונה הרב אליעזר קשתיאל".

"השנה אנחנו באירוע מאתגר ודווקא בגלל זה בחרנו לעשות את שמחת בית השואבה", אמר, "כדי לשמח את האנשים המסוגרים בבתיהם ובסוכותיהם. השנה בחרנו להקדיש את זה לחולי הקורונה בעם ישראל, כדי לשמח את כולם, את חולי הקורונה, המשפחות והחברים".

לדבריו, "אנחנו רואים פה הזדמנות שלא רק תושבי שכונת היובל יהיו בחגיגה, אלא גם אותם מאות ואלפים שנמצאים בעם ישראל ויוכלו להשתתף איתנו ולהיות חלק מזה. אנחנו נשמח שכל מי שרוצה מעם ישראל יצטרפו. אין זיכרון יותר טוב מזה לאלירז. זכיתי לשרת עם אלירז גם בסיירת גולני ואחר כך בחטיבת גולני וגם להיות שכנו, ואני חושב שזה משמח בוודאי את אלירז בשמים".

לסיום אמר: "אנחנו מצפים שהשנה כל אחד יפתח את הרמקולים בסוכה וישים על פול ווליום וישמע את יונתן רזאל וישמע את מרים פרץ וישמע את הרב קשתיאל".

"אני מבקש להודות לשותפים בשמחת בית השואבה: האגף לתרבות יהודית במתנ"ס בנימין, לתרבות תורנית לישוב עלי ולחברים משכונת היובל", כך אדלר.

שמחת בית השואבה תתקיים מחר (שלישי) בשעה 20:30 בשידור חי באתר ערוץ 7