ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי

העילה לסכסוך: דרישת הנהלת הבנק מעובדי המיחשוב, להכשיר עובדים במיקור חוץ ללא שיח עם ההסתדרות ועם נציגות העובדים.

ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשפ"א

בנק לאומי
בנק לאומי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי, על רקע דרישת הנהלת הבנק להעסיק עובדי מיחשוב במיקור חוץ, ללא קיום משא ומתן עם נציגות העובדים, כנדרש ביחסי עבודה מאורגנים.

העובדים דורשים להשאיר את כל שירותי הליבה המיחשוביים בידי עובדי הבנק, וחוששים כי מדובר במהלך שמטרתו להחליש את העבודה המאורגנת בבנק.

הסכסוך נוגע לכ-7,700 עובדי הבנק בכל הארץ, והכרזתו מאפשרת להסתדרות לנקוט בצעדים ארגוניים. הליך גישור שהתנהל בין ההסתדרות, נציגות העובדים וההנהלה - לא צלח, בעקבות התבצרות ההנהלה בדרישתה להעסיק עובדים במיקור חוץ.

בהודעת ההסתדרות נכתב כי "המעסיק הציב עובדות מוגמרות בפני נציגות העובדים וקבע חד-צדדית ביצוע מיקור חוץ של שירותי הליבה המיחשוביים של הבנק, כיום ובעתיד, וזאת מבלי שנוהל מו"מ בתום לב ומבלי שנחתם הסכם קיבוצי עם נציגות העובדים, שיסדיר את מכלול הדרישות וההשלכות כתוצאה ממהלך כזה".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, אמר כי הוא מצפה להידברות בנושא. "הבנק מפריט עבודה שהיא שירות ליבה של הבנק, לא ניהל עמנו משא ומתן ופעל באופן חד-צדדי. אנו מאמינים בפתרונות משותפים ובהסכמה. כולי תקווה שהבנק יגיע עמנו להסכמות בהקדם, שהרי אנו נכונים למו"מ ולשימור מערכת יחסי עבודה טובים, כפי שהיו עד כה".