שכונת בורו פארק
שכונת בורו פארק Flash 90

בניו יורק נערכים לפריצתו של הגל השני ושוב השכונות החרדיות נמצאות במוקד.

בשיחה עם ערוץ 7 טוען תושב בורו פארק כי כרגע אין תחלואה גבוהה בשכונה וכי התחושה בקרב התושבים היא שכל ההוראות נגועות בפוליטיקה.

"אנו שומעים על מקרי הידבקויות פה ושם. התחלואה אינה גבוהה. מדובר בעיקר באנשים שלא נדבקו בגל הראשון. לא שמעתי על מקרים של הדבקה חוזרת. יש גם אנשים ששוכבים בבתי חולים. אולם לא מדובר בקטסטרופה שאייפנה את הגל הראשון ואין סימנים שהתחלואה דוהרת לשם", אומר התושב.

לדבריו, כמו בארץ, גם בברוקלין, הציבור החסידי פחות מאמץ את הנחיות הריחוק. "בתי עסק, מוסדות חינוך, מסעדות פעלו רגיל בחודשים האחרונים. רק שבשונה מהארץ, האכיפה כאן אינה רצינית. בהתחשב בעובדה שרוב התושבים המקומיים מסתובבים עם מסכה ובשכונות החרדיות פחות - זה בהחלט בלט לרעה".

הוא סיפר כי התחושה של התושבים היא שההנחיות פוליטיות. "אם אתה שמרן ואוהד טראמפ - אתה תנסה להוריד את מינון ההנחיות. אם אתה דמוקרט - אתה תילחם על העצמתן. כאן בברוקלין רוב התושבים 'טראמפיסטים'. הם לא מאמינים בהנחיות. מנגד ראש העיר ביל דה בלאזיו שייך לדמוקרטים. ומכאן החיכוך הגדול".

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר אמש כי ביקש ממושל המדינה אנדרו קואמו אישור לסגירת בתי ספר בעיר והחזרת מגבלות על עסקים לא חיוניים בכמה שכונות, עקב התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בעיר.

לדברי דה בלאזיו, ההשבתה תחל ביום רביעי בתשעה מוקדי תחלואה עיקריים ברחבי העיר, בהם גם שכונות עם רוב יהודי דתי-חרדי כמו קווינס וברוקלין.