ננזפה לוחמת מג"ב שסטרה לילד ביצהר

שוטרת מג"ב שסטרה לילד בן 8 ביצהר לפני כשנה הורשעה בדין משמעתי וננזפה בחומרה. בתחילה הכחישה השוטרת את הסטירה למרות שתועדה.

ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

ננזפה לוחמת מג"ב שסטרה לילד ביצהר-ערוץ 7
לוחמים של מג"ב בגבעת קומי אורי. ארכיון
צילום: דוברות יצהר

שוטרת מג"ב שסטרה לילד בן שמונה בגבעת 'קומי אורי' ביצהר לפני כשנה הורשעה בדין משמעתי וננזפה בחומרה, כך עולה מכתב הגנה שהגישה המשטרה לתביעת פיצויים שהגישו הורי הילד באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו.

עוד נחשף כי בתחילה הכחישה השוטרת את הסטירה בחקירת מח"ש, בסתירה לתיעוד ולהודאות חברתה לצוות ומפקדיה.

האירוע התרחש לפני כשנה, בזמן שהצבא הכריז על גבעת 'קומי אורי' כשטח צבאי סגור. בעקבות ההכרזה הפכו חיי תושבי המקום לקשים ועד היום נדרשים התושבים להציג תעודת זהות בכל כניסה ויציאה מהגבעה, ושכנים, קרובי משפחה ואף שמטרפים אינם מורשים לעבור.

בסרטון שתיעד את האירוע נראים מספר ילדים מסביב לשתי שוטרות כשהם צועקים לעברן. לפתע אחת מהן קמה, תופסת את אחד הילדים וסוטרת לו בפניו. הורי הילד הגישו תביעה נגד השוטרת, באמצעות עו"ד מנשה יאדו.

לפי כתב ההגנה שהגישה המשטרה, השוטרת שסטרה לילד נחקרה כבר למחרת על ידי חוקרת מח"ש. בחקירתה הכחישה השוטרת כי סטרה לילד. החוקרת ניסתה לעמת אותה עם הסרטון שהתפרסם ואמרה לה, "את מתועדת בסרטון נותנת לילד, לקטין סטירה לפניו, כאפה לפניו בלי קשר לזווית או לא לזווית". השוטרת שבה והכחישה מספר פעמים וטענה, "זה לא היה כאפה".

למרות הכחשותיה, מפקדיה של השוטרת וכן חברתה למשמרת הודו כי השוטרת סטרה לילד. חברתה למשמרת אמרה בחקירת מח"ש, "ישבנו באוהל. ש' יצאה ותפסה את הילד ונתנה לו כאפה. הוא אמר לה משהו אבל אני לא זוכרת ובגלל זה היא יצאה אליו".

כאמור, לאחר החקירות החליטו במח"ש להעמיד את השוטרת לדין משמעתי. היא נשפטה ע"י מפקד גדוד אלון, והודתה בעובדות ובאשמה והורשעה בשימוש בכוח כלפי אדם במסגרת מילוי תפקיד. בסיום ההליך היא ננזפה בחומרה.

תגובת משטרת ישראל: עם היוודע המקרה בשנה שעברה, הוא הועבר לבחינת מח״ש שהחליטו להעבירו לטיפול משמעתי, ובהתאם הלוחמת נשפטה במג״ב בהליך של דן יחיד. מדובר בהתנהלות חריגה ופסולה והיה מצופה מהלוחמת לנהוג אחרת.