המספר האמיתי של חולי הקורונה בעולם

ראשי ארגון הבריאות העולמי מעריכים כי אחד מכל עשרה אנשים בעולם נדבק בקורונה, והמספר האמיתי עומד על 800 מיליון.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

בנגקוק, תאילנד
בנגקוק, תאילנד
צילום: ISTOCK

הערכה מדהימה של ראשי ארגון הבריאות העולמי. במהלך פגישה מיוחדת של מנהיגי הארגון, הם טענו כי המספר האמיתי של חולי קורונה ברחבי העולם עומד על קרוב ל-800 מיליון בני אדם.

לדעת ראשי ארגון הבריאות העולמי, למרות שהמספר הרשמי עומד כיום על 35 מיליון בני אדם שנדבקו בקורונה ברחבי העולם, אחד מכל עשרה בני אדם נדבק בנגיף והמספר האמיתי קרוב יותר ל-800 מיליון בני אדם.

ההערכה כי 10 אחוזים מאוכלוסיית העולם נדבקה בנגיף הגיעה ממייק ריאן, מנכ"ל תוכנית החירום של ארגון הבריאות העולמי. "זה משתנה בהתאם למדינה, זה משתנה בין עירוני לכפרי, זה משתנה בין קבוצות שונות, אבל המשמעות היא שהרוב המכריע של העולם נותר בסיכון. אנו יודעים שהמגיפה תמשיך להתפתח, אך אנו גם יודעים שיש לנו את הכלים לדיכוי הדבקה ולהצלת חיים כרגע והם עומדים לרשותנו", אמר ריאן במהלך הפגישה.

מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, טדרוס ג'ברייסוס, יצא בקריאה לסולידריות ולהנהגה איתנה של מדינות, ואמר כי היו הבדלים ניכרים במספר המקרים ברחבי העולם. "למרות שכל המדינות הושפעו מהנגיף הזה, עלינו לזכור שמדובר במגיפה לא אחידה. עשר מדינות מהוות 70 אחוזים מכלל המקרים המדווחים ומקרי המוות, ושלוש מדינות מהוות מחצית מכל המקרים האלו", אמר ג'ברייסוס.

ראשי ארגון הבריאות העולמי נפגשו במטה הארגון בז'נבה על מנת לדון בתגובה העולמית למגיפה. מומחים רבים טוענים לאורך זמן כי מספר המקרים האמיתי עולה בצורה משמעותית על מספר המקרים שדווח עד היום, וכי רבים בעולם נדבקו בנגיף אך לא גילו תסמינים ולכן אינם מודעים לכך.

בימים האחרונים נרשמה עלייה משמעותית במספר הנדבקים במדינות רבות, בעיקר באירופה שחווה בימים אלו התפרצות של הגל השני של הקורונה.