אריה דרעי: אל תפלו לפח של השקרן

יו"ר ש"ס סיפר על ''שקרן נקלה שעובר בין עיתונאים מאז אתמול ומעליל שהתפללתי ביום כיפור בבית כנסת בטבריה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הפנים אריה מכלוף דרעי, יו"ר מפלגת ש"ס, פרסם הודעה חריגה הבוקר (שלישי) שבה טען כי אדם מעליל עליו שהתפלל ביום כיפור בבית כנסת בטבריה.

''הודעה לאנשי התקשורת", כתב דרעי בטוויטר, ''יש שקרן נקלה שעובר בין עיתונאים מאז אתמול ומעליל שהתפללתי ביום כיפור בבית כנסת בטבריה.

''אותו שקרן סיפר זאת כבר לארבעה עיתונאים בניסיון להעליל עלי. ביום כיפור התפללתי בשטח פתוח ליד ביתי בירושלים. אל תפלו לפח של אותו שקרן", הוסיף שר הפנים.

אתמול השמיע דרעי ביקורת על התנהלות השרה גילה גמליאל שמתגוררת בצפון תל אביב וביום כיפור נסעה לטבריה והתפללה בבית כנסת. "אצלי במפלגה זה לא היה קורה", אמר דרעי לערוץ הכנסת והסביר כי השרים בש"ס מחויבים בהקפדה יתירה.

דרעי דיבר בכאב גם על המראות בהלווית האדמו״ר מפיטסבורג. "הוא שמר ונזהר וזה היה לכבודו אם היו נזהרים גם כן. בהלוויית הרב בקשי דורון שהייתי קרוב אליו מאוד – הספדתי בטלפון".

דרעי התייחס לאלימות השוטרים שנראתה ברחובות תל אביב ובני ברק. "כשמדובר בחיי אדם חייבים להיכנס למשמעת. אם ישמרו על ההנחיות – למשטרה לא תהיה עבודה. עם זאת, יש הבדל בין אכיפה מצילת חיים לאכיפה שבאה לעשות איזון".

דרעי התייחס גם לעימות בין כחול לבן לליכוד. "הבעיה היא לא תקציב, לא מפכ״ל ולא פרקליט מדינה. אין אמון בין הליכוד ומנהיגיו לכחול לבן ומנהיגיה. כחול לבן החליטה להתנהג כמו אופוזיציה בתוך הממשלה".