פרשת גילה גמליאל: תיפתח חקירה פלילית?

ממצאי הבדיקה נגד השרה שהפרה את הנחיות הסגר הועברו למשרד המשפטים, שם יוחלט האם לפתוח בחקירת משטרה.

ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

פרשת גילה גמליאל: תיפתח חקירה פלילית?-ערוץ 7
גילה גמליאל
צילום: עדי גפן/TPS

המשטרה העבירה למשרד המשפטים את כל פרטי הבדיקה הראשונית בעניינה של השרה גילה גמליאל שהפרה את הנחיות הסגר, נסעה מתל אביב לטבריה והתפללה שם בבית כנסת ביום הכיפורים.

כעת יחליט היועץ המשפטי לממשלה האם לפתוח בחקירה נגד השרה להגנת הסביבה, שלפי דיווחים ניסתה להסתיר את מעשיה. נציין כי גמליאל נדבקה בקורונה ושוהה בבידוד בביתה בצפון תל אביב.

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסערה סביב גמליאל, ואמר בפתח ישיבת קבינט הקורונה: "כולנו מחויבים לקיום הכללים. זה כולל את כל נציגי הציבור - שרים, שרות וחברות וחברי כנסת.

''בעניינה של השרה גמליאל אני מציע לחכות עם המסקנות עד שתסתיים הבדיקה שמתקיימת במשרד הבריאות. כדאי לפעול לפי נתונים ובדיקות ולא לפי דיווחים ראשוניים ואני מציע כאן להמתין, בקרוב מאוד נקבל את התמונה המלאה".

השרה גמליאל התנצלה על מעשיה וטענה כי לא הפרה את ההנחיות. "פעלתי במגבלות הסגר כדי להמשיך בפעילותי הציבורית השוטפת, ולאור היותי במקביל אם לבנות קטנות, והרצון שלי לשלב בין השניים. אני מבינה שבתקופה זו, שבה קיימת חשיבות רבה לשמירה על אמון הציבור בהנחיות הממשלה, היה מקום לנהוג אחרת. אני מבקשת להתנצל על כך בפני הציבור, ומודיעה שאשלם את הקנס הנדרש".

מלשכת גמליאל נמסר: ''טרם הסגר, קיבלו השרה ובעלה החלטה משפחתית לשהות בטבריה בדירה עם המשפחה הגרעינית, כפי שנוהגים במהלך השנה ובחגים, וביצעו זאת בהתאם להנחיות המאפשרות 'יציאה ממקום שהייה קבוע אחד למשנהו'. השרה התפללה בבית הכנסת ביום הכיפורים לפי המתווה שפירסמה הממשלה, ותוך הקפדה על עטיית מסיכה. בניגוד לנטען, השרה שיתפה פעולה באופן מלא בחקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות".

במשרד הבריאות ציינו כי השרה שיתפה פעולה עם החקירה האפידמיולוגית שנערכה לה. ''המטרה של כל חקירה אפידמיולוגית היא לאתר מגעים פוטנציאלים העלולים להידבק ולסכן אנשים נוספים, ולבודד אותם. כל מידע שאינו קשור לאיתור מגעים אינו רלוונטי לחקירה, ואינו מתועד במסגרת החקירה", נמסר.

''החקירה של השרה גמליאל הסתיימה. השרה שיתפה פעולה עם החקירה וכל המגעים ההדוקים הונחו להיכנס לבידוד", הוסיפו במשרד הבריאות.