הנשיא ריבלין: אף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במדינה שבה שוררת אנרכיה

נשיא המדינה לשוטרים: ''יש ביקורת אבל הכעס לא מופנה כלפיכם. חופש הפולחן וחופש המחאה הם שני יסודות מרכזיים''.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

ניצב כהן והנשיא ריבלין
ניצב כהן והנשיא ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר היום (שלישי) במרכז השליטה של המשטרה ושיבח את עבודת השוטרים והשוטרים במאבק נגד הקורונה.

הנשיא ריבלין התייחס לביקורת על אלימות השוטרים בימים האחרונים, ואמר "אין פה מאבק של אזרחים נגד משטרת ישראל. יש ביקורת, לפעמים חריפה עד מאוד, אבל הכעס לא מופנה כלפיכם. אני מאמין שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במדינה שבה שוררת אנרכיה".

ריבלין אמר עוד כי הוא "רואה בדאגה את השיח הפוליטי שנרקם סביב ההנחיות למאבק בקורונה ואני רק מתפלל שלא תתפתח כאן שנאת חינם. חופש הפולחן וחופש המחאה הם שני יסודות מרכזיים ויש לעשות כל מה שניתן על מנת לאפשר אותם באופן מרבי, בהתאם למגבלות הימים האלה".

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן: "השוטרים נמצאים בחזית המאמץ הלאומי לצמצום התפשטות הנגיף והורדת היקף התחלואה למען בריאות הציבור. אני מחזק את שוטרי אגף התנועה ושוטרי משטרת ישראל שעומדים במחסומים מתחת לשמש הקופחת ואוכפים את ההנחיות. אני יודע שלעם ישראל יש על מי לסמוך, מפקדי ושוטרי משטרת ישראל פועלים ללא לאות על מנת לאפשר את שגרת החיים בצל הקורונה.

''זוהי תקופה מאתגרת לכולנו, לשוטרים ואזרחים - שעת מבחן לחברה הישראלית ועל כולנו לגלות אחריות. כמו ביתר הפעולות שאנו נאלצים לבצע בכדי להתמודד עם המגיפה, עלינו לגלות אחריות ואיפוק בתקופה המורכבת הזו. שיח מתלהם כלפי שוטרים העושים מלאכתם נאמנה המלווה בקללות, העלבות והשמצות ראוי לכל גינוי וטוב היה אם לא היה נאמר כלל", הוסיף כהן.

ראש אגף התנועה, ניצב אלון אריה: "אני רואה חשיבות רבה בביקורך היום באגף התנועה. בימים אלו, בהם שוטרי האגף ומפקדיו מתמודדים עם אכיפת מגבלות הסגר, נדרשים הכוחות להפעלת שיקול דעת מורחב ובהיבט התכנון, להשתנות מתמדת בתנועה ע"מ לתת לאזרח את היכולת לנוע בצירים היכן שההקלות מאפשרות זאת. אני רוצה להודות לשוטרים, למפקדים ולמתנדבים על פעילות מבצעית ושקולה, המלווה במוטיבציה הראויה לכל הערכה בעת הזו".