וויליאמסבורג, ניו יורק
וויליאמסבורג, ניו יורק צילום: iStock

לאחר הביקורת החריפה של מושל ניו יורק והאיום להטיל סגר על השכונות החרדיות בעיר, הודיעו עסקני חסידות סטאמר כי יבטלו את האירועים ההמוניים בחג הסוכות.

"היות ולפי פקודת הממשלה יש למנוע אסיפות והתקהלויות ברבים כדי למנוע ממחלת הווירוס להתפשט בקרב מחנינו, ע"כ הוחלט ע"י האדמו"ר שלא יתקיימו עריכת השולחנות והריקודים בלילי חול המועד", נכתב במודעה שפורסמה בריכוזי החסידות.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול טען מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, כי ההתקהלויות ההמוניות של קהילות דתיות במהלך חגים ואירועים דתיים גורמות לבעיה של הדבקה המונית ומעלות את מספר החולים בקורונה בניו יורק.

"אנו יודעים שמוסדות דתיים הם בעיה. אנו יודעים שהתקהלויות הן אירועים של הדבקה המונית. אנו יודעים שהיו התקהלויות גדולות באירועים של מוסדות דתיים בקהילות האלו במשך שבועות", אמר קואומו בעוד תמונות מאירוע הסליחות של חסידות סאטמר משודרת מאחוריו.

"אני לא מתכוון להפרות קטנות, כמו לדוגמא העובדה כי מותרת התקהלות של 50 בני אדם ושם היו 55. אני מדבר על כך שמותר להתקהל באוויר הפתוח 50 בני אדם, ושם היו אלף. אלו תמונות מהשבועות האחרונים, וזה רק סמלי. כולכם ראיתם תמונות כמו אלו במשך שבועות. מה חשבתם שיקרה שם? מה חשבתם?", הוסיף קואומו.