כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה iStock

היו לא מעט ראשי קבוצות שתקפו בחריפות את מקבלי ההחלטות והעומדים בראש המדינה, אך נראה כי ביקורת נוקבת וחריפה כמו של הבעלים של מכבי נתניה, אייל סגל, עוד לא הייתה.

בביקורת שכתב היום (שלישי) הבעלים של נתניה שכבר הביע את רצונו לעזוב את הקבוצה ולא עשה זאת רק בשל התפרצות נגיף הקורונה והעמידה שלו לטובת הקבוצה בראשה עמד מאז הלכה לכונס נכסים, הפנה סגל אצבע מאשימה לכיוונה של ממשלת ישראל וכתב כי "התקבלה החלטה במודע או שלא לחסל את הספורט המקצועני והעולם מחריש".

"באוקטובר 2020, ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהשביתה את הספורט. כי בישראל 2020, לא נדרש שכל ישר או תבונה או הבנה או סתם להיות צודק, על מנת לשכנע באמיתות דרכך.
כי בישראל 2020, אתה צריך להיות האחרון שנכנס אל הראש ואתה צריך להיות מבאי ביתו או לחילופין, מבאי ביתם של מקורביו, או חלק מקבוצת לחץ שמסכנת את המשך שלטונו.
כי בישראל 2020, מותר לראש ולנשיא ולליברמן ולליצמן ולגלנט ולברקת ולאדלשטיין ולמירי רגב ולמיקי לוי ולצחי הנגבי ולגילה גמליאל, כי הם יכולים. כי בישראל 2020, נוח לקפד ראשם של החלשים בחברה, כי הם לא מסכנים איש".

עוד המשיך לכתוב סגל "בישראל 2020, או שאתה מתלהם ויוצר כותרות ואביר מסדר הרייטינג, או שאתה לא נחשב. כי בישראל 2020, איש לא חושב מעבר לפינה ולכן איש לא התייחס לתוכנית המגירה במקרה של מגיפה ולא היתה תוכנית סדורה ליציאה מהסגר הראשון ואין תוכנית לצאת מהסגר הנוכחי.
כי בישראל 2020, החליטו לסגור את הספורט המקצועני, בלי להבין את ההשלכות העתידיות, בלי להכין תוכנית סדורה לחזרתו, והכל כשברקע במקומות אחרים עובדים ונפגשים ופועלים בתנאים מחמירים פחות או לא מחמירים בכלל, בניגוד לפעילות הספורטיבית, שמתנהלת במרחבים אינסופיים באוויר הפתוח ולא הביאה עד היום אחד מפעיליה או סובביה למיטת בית חולים או לחיבור למכונת הנשמה".

"באוקטובר 2020, מדינת ישראל על מנהיגיה והפקידים הבכירים שמנהלים אותה, התקבלה החלטה במודע או שלא לחסל את הספורט המקצועני והעולם מחריש. גמר חתימה טובה, בתקווה שישאר דיו לחתום לאלו שראויים לחתימה", כתב סגל.