ביתר עילית: עימות בין כתבי ynet לחרדים

במהלך עימות בין צוות ynet לתושבים בביתר עילית, אחד הכתבים דחף תושב העיר שהתקרב אליו והסתיר את המצלמה.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

עימות התפתח בביתר עילית לאחר שצוות כתבים של 'ynet' הגיע היום (שלישי) לתעד בבית כנסת בעיר בו שהו תושבים בניגוד להנחיות הממשלה. אחד מכתבי ynet דחף תושב ביתר עילית שהתקרב אליו.

צוות הכתבים הגיע לביתר עילית על מנת לתעד בסמוך לבית הכנסת 'קהל חסידים' בעיר, שם לא נשמרו ההנחיות, והדבר עורר את חמתם של המתפללים.

חלק מתושבי המקום ניסו להדוף את צוות הכתבים ואלה האחרונים נכנסו בחזרה למכוניתם תוך שהם ממשיכים לתעד. בשלב זה, כאמור, אחד הכתבים דחף אדם שעמד קרוב אליו והסתיר את עדשת המצלמה שלו.

מאתר ynet נמסר: "במהלך הכנת כתבה בביתר עילית, הותקף צוות כתבי וצלמי ynet ו'ידיעות אחרונות' ונהדף באלימות על ידי עוברי אורח ומתפללים שנכחו בבית הכנסת הסמוך בו התקהלו בניגוד לחוק עשרות אנשים".

"הצוות נמנע ככל הניתן ממגע תוך ניסיון להשלים את עבודתו העיתונאית למרות הניסיונות לחטוף את המצלמה ולהפריע למהלך הסיקור. הסרטון שנחתך בצורה מגמתית מראה 9 שניות מתוך האירוע במהלכו נעשה ניסיון לחטוף את המצלמה מתוך הרכב בזמן שהצוות נכנס למכונית במטרה להתרחק ולהימנע ממגע תוך שמירה על מגבלות הריחוק החברתי ובריאות הנוכחים", הוסיפו.

"הסיפור המלא יפורסם מחר ב-ynet. אנו מגנים אלימות מכל סוג שהיא ומאחלים מועדים לשמחה ובריאות שלמה לתושבי ביתר עילית ולכל בית ישראל", כך ynet.