השר רפי פרץ:
לפתוח מהדורות בתמונות ממחלקות קורונה

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, ביקר בבית החולים סורוקה. "אני מצדיע לכם הצוותים הרפואיים, אתם במלחמה של ממש", אמר השר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשפ"א

לפתוח מהדורות בתמונות ממחלקות קורונה-ערוץ 7
הרב פרץ בסורוקה
צילום: דוברות

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, ביקר היום (שלישי) בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

השר נפגש עם ד״ר דרור דולפין סגן מנהל בית החולים, וד״ר דן שוורצפוקס סגן מנהל המרכז הרפואי ומנהל המיון הפנימי, וסייר במחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים.

במהלך הביקור קיבל השר סקירה על פעילות בית החולים במהלך משבר הקורונה ועל הפעולות שנעשו על מנת לעמוד בעומס הרב בבית החולים.

ד״ר שוורצפוקס אמר בביקור: "הבעיה המרכזית היא כאשר חולים מגיעים לקצה, כמו בטיפול נמרץ. כוח אדם מיומן לטיפול כזה בטיפול נמרץ, זו הכשרה של שנים. הקצאת התקנים החדשה למערכת עוזרת, אך למיומנות ולמקצוענות אין תחליף".

ד״ר דולפין אמר: ״שני עניינים מהווים איום, הסטה של משאבים לקורונה, אנו בסורוקה נאלצנו לסגור מחלקות כדי לאפשר פתיחת מחלקות קורונה נוספות ושחיקה של צוותים רפואיים. כדי שלא נגיע למצב שחולים לא זוכים לקבל טיפול ראוי היה צורך לבלום את התחלואה ולכן הסגר היה בלתי נמנע״.

הרב פרץ אמר במהלך הסיור, ״כל מהדורת חדשות צריכה להיפתח בתמונות ממחלקות הקורונה. כל מי שמזלזל במחלה הזו צריך להבין את הנזקים של המחלה ולראות את המראות הקשים שיש בבתי החולים. זו מלחמה של ממש - שימרו על ההנחיות! אני מצדיע לכם הצוותים הרפואיים, אתם במלחמה של ממש ואנחנו כממשלה נסייע ככל שניתן כדי לעזור לכם להציל חיים״.