הכומר האוונגליסטי ג'ון הייגי שהקים את ארגון ״נוצרים מאוחדים למען ישראל״ ונחשב למקורבם של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ וסגנו מייק פנס, נמצא חיובי לנגיף הקורונה.

בנו של הייגי, מאט, הגיע ביום ראשון האחרון לכנסייה בסן אנטוניו בטקסס, וביקש להתפלל עבור אביו ועבור הנשיא טראמפ שנדבק אף הוא בקורונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו איחל להייגי החלמה מהירה וצייץ בטוויטר: ״אני מתפלל להחלמה המהירה הכומר ג׳ון הייגי. לישראל אין חבר טוב יותר ממנו״.

הייגי בן ה-80 עומד בראש כנסייה בת כ-20 אלף חברים ודרשותיו משודרות בכ-200 תחנות טלוויזיה ורדיו ברחבי ארצות הברית.

המנהיג האוונגליסטי ביקר בישראל עשרות פעמים. ב-2006 הוא ייסד את ארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" (CUFI), הארגון הגדול ביותר בארצות הברית הפועל למען ישראל ותורם לארגונים שונים בארץ, גם כאלו המזוהים עם הימין.

בשנת 2018 השתתף הייגי בטקס חנוכת שגרירות ארה״ב בירושלים, ונשא נאום שבו דיבר בשבח העם היהודי ונחלתו - ארץ ישראל. “אבינו שבשמים, אנו מודים לך על מדינת ישראל, לפיד החירות הבודד במזרח התיכון, אשר חיה ומשגשגת בזכות אהבתך הבלתי נגמרת לעם היהודי״.

הייגי המשיך: ״ירושלים היא הלב הפועם של ישראל, ירושלים היא המקום בו אברהם שם את בנו על מזבח הר הבית והפך למייסד אומות רבות. ירושלים, היכן שירמיהו ויחזקאל קבעו עקרונות של צדק, שהפכו ליסודות הערכיים של הציווילזציות המערביות.

״תן לקריאה לצאת מירושלים היום – שעם ישראל חי. צעק זאת מגגות הבתים שעם ישראל חי, תן לכל מחבל אסלאמי לשמוע את המסר הזה – עם ישראל חי. תן לזה להדהד באולמות האו”ם – עם ישראל חי. תן לזה להדהד בחללי הארמון הנשיאותי של איראן – עם ישראל חי. תן שכל אדם ידע זאת שעם ישראל חי. כיוון שהוא שומר על ישראל – לא ישן ולא נם.

״כפי שהתפלל המלך דוד לפני 3000 שנה, אנו מתפללים לשלום ירושלים וכל תושביה. ששם האל יהולל היום, כי מגן ישראל, היום, מחר ולנצח – נמצא כאן ונאמר הללויה”, כך המנהיג האוונגליסטי.