ראש עיריית אשדוד מציג: בדיקת קורונה בתוך דקה

טכניקת הבדיקה פשוטה ומתבצעת על ידי שטיפת הפה בתמיסת מי מלח בלבד. הפוסט המלא של ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי.

ד"ר יחיאל לסרי , י"ט בתשרי תשפ"א

מבחנות
מבחנות
צילום: איסטוק

סטארט-אפ ישראלי (תוצרת אשדוד) למאבק בקורונה.

בחודשים האחרונים עמלה חברת ניו-סייט אימג'ינג, שבעליה הוא תושב אשדוד, לפתח ערכה לבדיקה מהירה המאבחנת תוך דקה! הידבקות בנגיף הקורונה.

טכניקת הבדיקה פשוטה ומתבצעת על ידי שטיפת הפה בתמיסת מי מלח בלבד. התמיסה שעוברת לתוך מבחנה נבדקת ע״י מכשיר שמבצע עיבוד מבוסס בינה מלאכותית, לתמונת ״צילום מיקרוסקופי״ של מרכיבי התמיסה. אם המרכיבים בעלי רמת זהות גבוהה למרכיבי תמיסה שנלקחה מאדם חולה בנגיף הקורונה, הבדיקה חיובית. ואם לאו היא שלילית.

לשם הבקרה במחקר, הנבדקים יבדקו גם בבדיקת המטוש הסטנדרטית במקביל, ויקבלו את תוצאת הבדיקה מהמעבדות בבית החולים תל השומר. הדגימות של הערכה המהירה יבדקו בעדיפות ובפרק זמן קצר מהבדיקה הרגילה.

מחקר ראשוני בקרב כ-250 נבדקים, הניב מידת דיוק המגיעה ל-96% בזיהוי של זיהום בנגיף הקורונה, ובעלות נמוכה מאוד של פחות מ-1 ש״ח לבדיקה.

הבדיקה קיבלה את כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות ופיקוד העורף, והיא תבוצע בשיתוף בית החולים תל השומר השותף במיזם, וחברת ניו סייט אימג'ינג. הפיילוט מתחיל היום בתחנת הבדיקה באשדוד, (במרכז להשכלת מבוגרים, העצמאות 54 פינת ההגשמה) ומתבצע במקביל ב-30 ערים ברחבי העולם.

אני גאה בחדשנות פורצת הדרך של אנשי העיר, שיש בה פוטנציאל גבוה להצלחה ותרומה למאבק במגיפת הקורונה.