היו"ר המיועד לדירקטוריון אל על: דוד ברודט

איש העסקים אלי רוזנברג יביא לאישור בעלי המניות את חברי הדירקטוריון הבא של חברת התעופה אל על.

ערוץ 7 , י"ט בתשרי תשפ"א

מטוס אל על בנתב"ג
מטוס אל על בנתב"ג
Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

"כנפי נשרים תעופה" בבעלות איש העסקים אלי רוזנברג, הודיעה לאל על כי לאחר שקיבלה היתר שליטה מרשות החברות היא מבקשת לכנס באופן מידי אסיפת בעלי מניות.

באסיפה מבקשת החברה להביא לאישור את המינוי של שישה חברי דירקטוריון חדשים בחברה: דוד ברודט, פרופ' גבריאלה שלו, עמיקם בן צבי, מוטי אנגלמן, דורון כהן, וג'ייסון גרינבלט.

דוד ברודט, ששימש בעבר בשלל תפקידים בכירים בצמרת הכלכלית של מדינת ישראל, וביניהם יו"ר בנק לאומי, יו"ר בנק מזרחי, מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל חברת yes, מיועד לשמש כיושב ראש הדירקטוריון החדש של אל על.

לצד ברודט, גם האישים הנוספים שיובאו לאישור בעלי המניות לכהן כחברי דירקטוריון בחברה הם בעלי רזומה עשיר, רקורד מוכח ורקע מעשי בעולם הפיננסים, התעופה, המשפטים, הביטחון, פיתוח עסקי ויחסים בינלאומיים:

מ"כנפי נשרים תעופה" נמסר: "אנו משוכנעים שהצוות שגיבשנו לכהן בדירקטוריון, יוביל את אל על לעתיד בטוח. במינויים אלו מסמן אלי רוזנברג את הכיוון של אל על תחת שליטתו. בחברה יכהנו האישים המובילים בתחומם, העומדים שיש בישראל. האישים שיובאו לאישור בעלי המניות הינם המובילים בתחומם, העומדים בקריטריונים ניהוליים ומקצועיים גבוהים. דמויות בעלות ניסיון חיים משמעותי בהובלת חברות וארגונים בתחומי התעופה, המשפטים, הרגולציה, הפיננסים והכלכלה, יחסי העבודה, וקשרים בינלאומיים.

"לדירקטוריון אל על החדש יש אחריות כבדה להשיב את אמון הלקוחות בחברה, ובשיתוף ההנהלה והעובדים, להוציא את החברה מהמשבר בו היא מצויה ולהעלות את אל על בחזרה למסלול ההמראה. אל על מצויה במשבר מתמשך, שרק החריף והעמיק על רקע מגפת הקורונה.

"אל על תחזור לטוס בהיקפים משמעותיים תוך הרחבת הפעילות שלה בקווים הרווחיים למזרח, לצפון אמריקה ואירופה. דירקטוריון אל על צריך לפעול, יחד עם ההנהלה, להוספת יעדים חדשים, הגדלת הפעילות והרחבתה, לאור האפשרויות והפוטנציאל הגדול שנפתח בתחום התעופה לאחר חתימת הסכמי השלום עליהם חתמה מדינת ישראל עם איחוד האמירויות ובחריין", נמסר מכנפי נשרים תעופה.