הרב שפירא:העולם יצא לשיפוצים

ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, קורא לאזרחי ישראל ובתוכם בני הציונות הדתית, להישמע להנחיות משרד הבריאות: לחבוש מסיכה, להקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות.

"אנחנו מתקרבים ליום שמחת תורה שהוא התכלית של כל המועדים", אמר. "התכלית של שמחת תורה זה להגיד את הפסוק 'אתה הוראת לדעת כי ה' הוא האלוקים אין עוד מלבדו'".

"כל מה שהעולם כרגע יצא לשיפוצים, הכל כי ה' הוא לבדו, הוא מקדים תרופה למכה", הוסיף. "אבל התורה דורשת מאתנו את ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

לדבריו, "לחגוג את חג שמחת תורה בנסיבות הקיימות, אף על פי שזה לא קל, אם נקח פה לדוגמה את המבנה פה של הישיבה, לראות אותו עכשיו שאין תלמידים, על אחת כמה וכמה בשמחת תורה, זה לא דבר שאמור להוסיף שמחה, אבל התורה אמרה לנו ושמחת בחגיך. אנחנו צריכים לשמוח עם התורה ואנחנו דורשים שהתורה גם תשמח איתנו, והתורה תשמח איתנו כשנשמור על ההנחיות. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

"לא להתקרב מידי, לשים את המסיכות", אמר הרב שפירא. "אני לא רופא אבל אנחנו מצווים במה שכתוב בתורה לעשות הכל כדי שח"ו אף אחד לא יחלה, ומי שחלילה כן חלה יחזור מהר לאיתנו. שעם ישראל עצמו יחזור מהר לאיתנו".