ריבלין דחה את הבקשה לחנינה מלאה עבור הרב עוזי משולם ז"ל

פרשת ילדי תימן: הנשיא ראובן ריבלין דחה את הבקשה לחנינה מלאה עבור הרב עוזי משולם ז"ל

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בתשרי תשפ"א

הנשיא ריבלין
הנשיא ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין דחה היום (רביעי) את הבקשה החריגה לחנינה מלאה עבור הרב עוזי משולם ז"ל.

הרב משולם ז״ל, הורשע בשורה ארוכה של עבירות שבגינן נגזר עליו עונש מאסר בן שמונה שנים ומאסר מותנה בן שנתיים.

ביום 15.6.1999 הורה נשיא המדינה דאז על הקלה בעונש המאסר והוא סיים את מאסרו ביום 7.7.1999, לאחר שריצה כחמש שנות מאסר וחודשיים. ביום 21.6.2013 נפטר הרב עוזי משולם ז"ל.

במענה שהועבר לבני משפחתו הובהר כי הנשיא בחן בעין יסודית את הבקשה. עוד הודגש כי "לא נעלמה מעינו השפעתו של הרב ז"ל על השיח הציבורי בישראל בעניין חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן גם בתקופה בה היו שמנעו מלהעלותו לדיון פומבי.

הרב עוזי משולם ז"ל היה מהראשונים לחשוף את סיפורן הכואב של המשפחות ואת הפצע השותת בלבן, ולמאבקו הציבורי הייתה השפעה מכרעת על הקמתה של וועדת החקירה בנושא בשנת 1995. עם זאת, נוכח חומרת המעשים שבגינם הורשע ובמיוחד אחריותו לתקיפתם של כוחות המשטרה ולסכנה לשלומם של תושבי הסביבה במהלך העימות, סבר הנשיא כי הדרך לתיקון העוול כלפי יוצאי תימן, מזרח ובלקן, איננה במתן חנינה מלאה, שלאחר המוות לרב עוזי משולם ז"ל.

פרשת חטיפתם של ילדי תימן, מזרח ובלקן היא כפצע צורב בלב האומה כולה. הילדים והילדות שנעלמו, ההורים הצעירים שנותרו ללא מענה, הכאב הנורא וסימני השאלה שמסרבים להרפות, מצווים על כולנו להכיר בפרשה. עמדתו של נשיא המדינה הינה כי הדרך לתיקון העוול, ככל הניתן, הוא בחובתה של המדינה להכיר בעוול ולפעול ללא לאות להמשך חשיפת כלל המידע אודות הפרשה".