ענהאל שמואליבאדיבות המצולמת

3 אושיות אינסטגרם דתיות קוראות לאזרחי ישראל ובתוכם בני הציונות הדתית, להישמע להנחיות משרד הבריאות: לחבוש מסיכה, להקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות.

ענהאל שמואלי, הבלוגרית הדתייה ומשתתפת התכניות 'אמא מחליפה' ו'המירוץ למליון', קראה לערבות הדדית.

"אני קוראת לכם לקחת אחריות ולשים מסיכה מעל האף", אמרה שמואלי. "אני יודעת זו תקופה מורכבת לכולנו אבל בבקשה, יש כל כך הרבה עסקים ושווקים ואנשים שמאבדים את הפרנסה שלהם".

היא הוסיפה, "רק אם אנחנו ניקח אחריות כל אחד, אחריות אישית וחברתית נוכל לצלוח את התקופה הזאת ולהעביר את הזמן הלא ידוע הזה באופן הכי בטיחותי ובריאותי שאנחנו יכולים לעבור ביחד".

"אז בואו, אני קוראת לכם לערבות הדדית. זה הזמן להיות שם אחד בשביל השנייה", כך ענהאל שמואלי.

עטרת גוטליבבאדיבות המצולמת

הבלוגרית הדתייה עטרת גוטליב גם הצטרפה לקריאה. "אנחנו נמצאים בתקופה באמת לא פשוטה, גם לבעלי העסקים, גם שכירים וגם באופן כללי להיות בבית כל כך הרבה זמן", אמרה.

"כל אחד איפה שזה תופס אותו, אם זה הבדידות ואם זה הילדים", הוסיפה. "אבל בואו נדבר שניה על מסיכה. זה באמת כלי שיכול להציל אותנו וגם את הסביבה שלנו, אז בואו ניקח על עצמינו את זה. נקפיד על זה, נקפיד תמיד כשאנחנו יוצאים החוצה להיות עם מסיכה כמו שצריך ושתהיה לנו בריאות בעזרת השם".

הבלוגרית הדתייה שושי תמם קראה לדמיין כאילו כל אדם ברחוב הוא נשא קורונה וכך להיזהר יותר. "כולנו עכשיו בקורונה בסגר בבתים ואנחנו יוצאים ממש לעיתים רחוקות לדברים חיוניים", אמרה. "אבל לפעמים אנחנו שוכחות כמה חשוב לשים את המסיכה על הפנים".

המסר של שושי תמם

"אנחנו במשימה לאומית", הוסיפה. "אנחנו צריכים לדאוג לשלום כל עם ישראל. תחשבו כאילו כל בן אדם מבוגר הוא כאילו האבא או האמא שלכם. הם בסיכון מאוד גבוה. אנחנו צריכות לשים לב שאנחנו שמות מסיכות תמיד. גם אם זה חמש דקות בחוץ".

"תצאו מנקודת הנחה שכולם חיוביים לקורונה", אמרה. "אבל פשוט, באמת תשימו על עצמיכן מסיכה. נכון שצעירים הרבה יותר חזקים וחסינים במרכאות מהמחלה, אבל עדיין אל תתגרו בגורל. פשוט תקחו על עצמיכן להשתדל עם המסיכה, להשתדל עם המרחק 2 מטר מאנשים".