על אף הסגר: בית"ר חזרה להתאמן

אחרי שפתח ליגה אירופית פיקטיבית כדי לשמור על שגרת אימונים ונאלץ לחזור בו, הבעלים של בית"ר י-ם משה חוגג החזיר את הקבוצה לאימון

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בתשרי תשפ"א

חוגג. לוקח את החוק לידיים
חוגג. לוקח את החוק לידיים
צילום: פלאש 90

לוקח את החוק לידיים. אחרי שאמש התקיימה שיחת זום בין ראשי הספורט והבריאות במדינה ביחד עם בעלים, מאמנים ושחקנים מליגת העל בכדורגל בסופה לא השתנה דבר בכל הקשור לצפי מועד חזרת קבוצות הכדורגל לאימונים, החליט הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג לקחת את החוק לידיים, ולא בפעם הראשונה.

הבעלים היצירתי שלפני מספר ימים הודיע על הרשמת בית"ר למפעל אירופי פיקטיבי שיזם, כך שהקפאת אימון הקבוצה תבוטל לאור הפרצה בחוק שמאפשרת זאת ונאלץ לחזור בו בשל דרישת מנהלת הליגות בכדורגל, הודיע כי נמצא מתווה חוקי ומפעל אמיתי אשר יאפשר את חזרת הקבוצה לאימון, על אף הסגר הקיים במדינה.

מדובר ב- EMF Champions League, טורניר 6X6 של פיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי, אשר על פי החלטת הממשלה מאפשר לקבוצות ישראליות לחזור ולהתאמן גם בזמן תקופת הסגר.

לאחר שבדקו זאת משפטית, החליטו בבית"ר להחזיר באופן מיידי את הקבוצה לאימונים אשר יתקיימו על פי הפרוקטול המחמיר של אופ"א ובהתאם להנחיות התו הסגול, זאת למרות שבמשרד הבריאות לא מאשרים זאת.

מדובר כמובן במחאה של הבעלים הירושלמי ושחקני קבוצתו, שמצטרפת אל מחאת שחקני מכבי חיפה אמש וכן מספר רב של שחקני ליגת העל בכדורגל, בעלים ומאמנים שמחאו ברשתות החברתיות ומחוץ לאצטדיון סמי עופר שבחיפה על החלטת ממשלת ישראל שלא לאפשר להם לשוב ולהתאמן, מה שעלול להביא לסגירת ענף הכדורגל לאלתר ולסיומה של עונת 2020/21 כבר לאחר שני מחזורים בלבד.

אם המצב יימשך כך, סיכוי גבוה שקבוצות רבות יפשטו רגל והענף כולו יספוג מכה אנושה, כזו שתחזיר את הכדורגל הישראלי כולו שנים רבות לאחור, למצב שהיה לפני קום המדינה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il