החשד: ביצעו בדיקות קורונה פיראטיות

המשטרה עצרה חמישה מתנדבים במד"א החשודים בגביית כסף עבור בדיקות קורונה שבוצעו שלא בסמכות ובשיתוף פעולה עם מעבדות בישראל וברמאללה

רעות הדר , י"ט בתשרי תשפ"א

הותר לפרסום כי המשטרה מנהלת חקירה שעניינה ביצוע בדיקות קורונה פיראטיות ברחבי הארץ, שעבורן גבו החשודים כספים בסכומים המוערכים בעשרות אלפי שקלים אותם גרפו לכיסם,.

מדובר בחמישה חשודים שנעצרו, כולם מתנדבים במד"א.

החקירה נפתחה לאחר שבהנהלת הארגון התלוננו על חשד לביצוע בדיקות קורונה באופן פיראטי לאזרחים, ע"י מתנדבי מד"א, בעבור תשלום.

עם מעצרו של חשוד ראשון לחקירה, חשפו חוקרי המשטרה את שיטת הפעולה, שבה מעורבים חשודים נוספים, בהם מתנדבים נוספים ובעלי מעבדות בישראל וברמאללה.

עוד עלה מהחקירה, כי החשודים הגיעו למקומות שונים בישראל וגם לנתב"ג, על מנת לבצע בדיקות קורונה, שחלקם ע"פ החשד בוצעו באופן כזה, שתוצאותיהן יצאו שליליות על מנת ש'הלקוחות', יוכלו להיכנס ולצאת מהמדינה כאוות נפשם תוך הצגת התוצאות השליליות.

לאחר ביצוע הבדיקות הפיראטיות, החשודים נהגו להעביר את הבדיקות למעבדה בשטחי הרשות הפלסטינית ומעבדה פרטית בירושלים, וזאת במטרה שתוצאותיהן לא ימצאו את דרכן למאגר משרד הבריאות וכך ישארו אנונימיות.

מעצרם של ארבעה מהחשודים הוארך ביומיים.

"מדובר בחשודים שלקחו לידיהם את בריאות הציבור תוך זלזול בחשיבותן של בדיקות קורונה תקינות, שכל מטרתן הנה למנוע את ההדבקה, ולסייע לאזרחי המדינה לעבור את המגיפה במינימום אבדות בנפש, כל זאת מתוך בצע כסף. נגד החשודים אנו מתכוונים לפעול במלוא החומרה על מנת למצות עמם את הדין", נמסר מטעם המשטרה.

ממגן דוד אדום נמסר כי "לפני מספר שבועות עלו חשדות על התנהלות פלילית לכאורה של כמה מתנדבים הקשורה באיסוף דגימות לזיהוי קורונה. מד"א פנה עם המידע הראשוני אל המשטרה, עוד טרם פרסום הפרשה, ודרש פתיחת בדיקה לבירור העובדות. במהלך חקירת המשטרה התברר כי ישנם מספר מעורבים שנחשדים במעשים הפליליים אשר על פי החשד לכאורה לקחו את החוק לידיים ועשו דין לעצמם".

"יובהר כי מדובר במקרה חמור וחריג ביותר הדורש מיצוי מלא של הדין עם המעורבים. אנו מודים למשטרת ישראל על התגובה המהירה והחקירה המאומצת לאיתור החשודים. פעילותם בארגון של המעורבים הופסקה בתיאום עם המשטרה ואנו ננקוט נגדם בכל ההליכים הנדרשים על פי חוק. אנו מחזקים את ידיהם של עשרות אלפי עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום העושים בנאמנות ובמסירות לילות כימים למען בריאותם של אזרחי ישראל", לשון תגובת מד"א.